Turkcell Süper Ligi'nin 17. haftasında deplasmanda Beşiktaş'la oynayacak olan Yeşil-siyahlı ekip çalışmalarını sürdürüyor.

Teknik direktör Ümit Kayıhan nezaretinde Haluk Ulusoy Tesisleri'nde günde tek idmanla çalışmalarını sürdüren Denizlispor'da İzzet ve Murat Karakoç dışında eksik bulunmuyor. Wesley, Şener, Ozan ve Zafer'i kadrosuna dahil eden Yeşil-siyahlı ekip, bu sezon deplasmandaki başarısızlığına da son vermek istiyor.

Ligin ilk yarısında deplasmanda oynadığı 8 maçta sadece Konyaspor'dan bir puan alabilen ve son yılların en kötü deplasman karnesine sahip olan Denizlispor, Beşiktaş maçını kazanarak deplasmandaki ilk galibiyetini almak ve alt sıralardan bir an önce uzaklaşmak istiyor.

Denizlispor'un yeni transferi Brezilyalı stoper Wesley, Beşiktaş maçının çok önemli bir maç olduğunu belirterek, "Bu maçta bana görev verilip verilmeyeceğini bilmiyorum ama takım olarak çok önemli olan bu maçta iyi oynamamız gerekiyor" dedi.

Denizlispor Teknik Direktörü Ümit Kayıhan ise ligde iyi bir konumda olmadıklarını ve şiddetle puana ihtiyaçları bulunduğunu belirterek, "Biz küçük, büyük takım ayırımı yapmıyoruz. Her takımdan puan almak mecburiyetindeyiz. Beşiktaş şampiyonluğa oynuyor ve iyi bir takım. Beşiktaş maçından alacağımız puan bize renk getirecek gibi kelimeler kullanmıyorum. İkinci devre başlar başlamaz hem moral motivasyon, hem de puan açısından bu maç çok önemli. Acil puan almamız gereken bir maç. Biz Beşiktaş maçını kazanmak için oynayacağız" diye konuştu.​

Yukarı Alt