1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

HolyGirls Bard Yapılandırma rehberi

1. HolyGirls

HolyGirls Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bard Yapılandırma Rehberini sitede Bulamadım Ve Hazırlamak İstedim

Öncelikle Full İnt Bir char old. Söyleyeceğim ....

Pembe Olarak gösterlen skiller bardın pasif skilleridir.Mutlaka açılması gereken skilleri içindedir.
    Kırmızı Olarak gösterilen bölümde bizim attack skillerimiz mevcut mutlaka açılması lazım .
    Koyu pembe Olarak gösterilen bölümde kullanılan skilleri tüm party arkadaslarınız için geçerli olur açılması isteğe bağlı(Moving March istisna).
    Lilâ Renginde gösterilen bölüm moblara karşı kullanabildiğiniz skilleri bulundurur 2. skll Universal pill yerine kullanılabilir.
    TuruncuOlarak gösterilen bölüm yine party üyeleriniz için yararlı olan skilleridir ben bu skilleri açtım ama kullanamıyorum :D Neden derseniz sağ alttaki gösterge ekranında sadece müzikal ortamlarda kullanıldıgını söylüyor ve çözemedim :)
    Açık pembe Olarak gösterilen bölüm bard a mana dolduran cleric dediğimiz bölümdür mana doldurur bu skiller ve mana çalar(emer, yutar :)
    Mor Olarak gösterilen bölüm 2. pasif skill bölümümüz açıp açmamanız size bağlı resimde gördüğünüz gibi resist ve menzil arttırıyo.

Yan skill Tercih olarak Cleric / Warlock
    (Resimlerini koymadım çoğu eu char yapılandırmasında cleric ve warlock yan mastery olarak kullanılmıştır açılacak skillere ordan bakabilirsiniz.

Light Armor giymenizi öneririm....

:coffee: Umarım işinize yarar :)

Saygılarımla
    HolyGirls...

2. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    iyi güzel de bard yan mastery olmaya mahkum gibi geliyor. En fazla kaç K çakıyor 80 level da ? (( 80 e göre söyle ki ben daha 90 görmedim :lol: ))

3. HolyGirls

HolyGirls Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende görmedim ama cleric ana mastery ve warlock yan mastery kullanan çok char var bende bard ı koyayım dedim :) damage konusuna gelince sırf konu için kendi charımda bard vuruşlarını upladım xD str old. için pek sağlam vuramadım ama bolt bitince bardla idare ediyorum kurtta vuruyo yeter :D deneme amaçlı açan olursa notlarını buraya yazsın nasıl bi char bence gzl bi char cleric 'in mana vers. xD

4. jumper

jumper Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bard vurus larını hafife almayın gercekten iyidir hale alan vurus ları menzili kısa ama vurus olarak guzel yanına warlock acarsan macigal defans dusuren debuff ları actınmı vurusları bi wizart kadar iyi oluyo mowing march ve noisiye sayesinde de gayet iyi kasılıyo

5. cokatam

cokatam Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    denemek lazım güzel paylaşım saol

6. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
    bana görede güzel ancak bardın ana mastery olmama sebebi olarak;
    1.Stafın 1 benzeri olup staff gibi atağa yönelmiş değilde, seçiçi defans olmasını sağlıyor. (guard tambour , mana tambour)

2. Staff gibi solo 1 kasma şekli değilde pt içerisi 1 kasma şekli vardır. Buf vererekten kasmaya yardımcı olur.

3. Stafa göre menzillidir ve seri saldırır, ancak başta fazla olmasada ileriki lvl lerde su gibi mana pot içtiği bir gerçektir.

4. Fazla sert atağı olmaması nedeni ile genelde bufları için açılır.

5. Diğer kişilere mana doldurmak buf vermek gibi seçenekleri ile genelde yan mastery olarak tercih edilir.