Takımı
Galatasaray

Dünyanın en çok ilgi uyandıran ve takip edilen oyununun en önemli parçalarından biri olma şansını yakalamak isterseniz; sporu hayatınızın çok geniş bir zaman diliminde yapmak isterseniz; Herkes için Futbol projemizde bizlerle beraber olmak isterseniz;

Siz de HİF Hakemi olmalısınız!

Göstereceğiniz performans ve ilgiye göre, bundan sonraki aşamalarda Amatör Liglerde, Profesyonel Liglerde görev alma şansınız olabileceği gibi, FIFA Hakemliğine bile ulaşabilme şansınız olacaktır.

Futbol Hakemliği için ilk adım olan HİF Hakemliği'ne başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir:

Sağlık Kurumundan hakemlik yapabileceğine ilişkin sağlık raporu almak,
En az 15, en çok 55 yaşında olmak,
Savcılıktan adli sicil bilgilerini gösterir belge almak,
18 yaşından küçükler için kaza-i rüşt veya anne ve baba muvafakatini almış olmak.

Eğer yukarıdaki koşulları yerine getiriyorsanız, başvurunuz onayladıktan sonra başlayacağınız eğitimin ilk aşaması internet üzerinden "e-öğrenme" teknolojisi kullanılarak yapılacaktır. Bu sebeple, başvuru formunuzu doldururken TC kimlik numaranızı, e-posta adresinizi ve cep telefonu numaranızı hatasız ve eksiksiz biçimde yazdığınızdan emin olunuz.

Dünyanın en sevilen ve ilgi duyulan oyununu yönetenlerden biri de siz olun!

BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili adayların aşağıdaki talimatları detaylı incelemeleri önerilir;

HiF HAKEMLİĞİ KURSU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

TFF FGM Herkes için Futbol Hakemliği İç Talimatı...

TFF MHK Hakemliğe Giriş Ünvan ve Klasmanlara Ayrılma ile Vize Yenileme Kural, Prensip ve Yöntemleri İç Talimatı...

Türkiye Futbol Federasyonu

Saygılarımızla,

oo ben olsammı napsam ^^ fırat aydınusu hakem yapanlar beni de yaparlar artık

Ps:derbilerde feneri tutarım karışmam ha ^^

Takımı
Galatasaray
Sen önce klasmana yüksel ondan sonra 3. 2. 1. ve süper lige gelirsin ^^

Biliyorum bu proje'yi bizim burdan bir abi'de yardımcı hakem olarak başladı..İş çok üzün sürüyor aslında..
Önce yardımcı hakem olarak başlıyorsun , eğer müfettişler tarafından beğenilirsen orta hakem oluyorsun ve U14 - U16 maçlarında görev alıyorsun..Biraz süre geçtikten sonra amatör lig'de başlıyorsun..

Takımı
Galatasaray
ImmorTaLGoD demiş ki:
Biliyorum bu proje'yi bizim burdan bir abi'de yardımcı hakem olarak başladı..İş çok üzün sürüyor aslında..
Önce yardımcı hakem olarak başlıyorsun , eğer müfettişler tarafından beğenilirsen orta hakem oluyorsun ve U14 - U16 maçlarında görev alıyorsun..Biraz süre geçtikten sonra amatör lig'de başlıyorsun..
evet hacım dediklerin biri dışında doğru seni gözlemciler takip ediyor müfettişler değil :popcorn:

ps:eğer başvuru yaptıysanız belli bir sayıya ulaşınca sizi il merkezine çağırıyorlar.sınava giriyorsunuz 50 soru var her soru 2 puan ve 100 üzerinden 60 puan ve üstü alırsanız kabul ediliyorsunuz ve 2-3 günlük eğitimden geçerseniz formalarınız veriliyor ve başlıyorsunuz.gerekli bilgiler linklerde mevut..

Takımı
Galatasaray
aLper#24 demiş ki:
lol hakem olupta küfür yemek mi taraftar olupta küfretmek mi :twisted:
hakem olupta maç başı para kazanmak mı , taraftar olup maç başı para verip bilet almak mı ?

Takımı
Galatasaray
alper şakayla , ciddiyeti karıştırıyorsun.sen şaka yapabiliyor olabilirsin ama karşındakinin bunu şaka olarak algıyamayabileceğini tahmin ederek yorum yapmalısın.

Maybe demiş ki:
alper şakayla , ciddiyeti karıştırıyorsun.sen şaka yapabiliyor olabilirsin ama karşındakinin bunu şaka olarak algıyamayabileceğini tahmin ederek yorum yapmalısın.
Görende çok kötü bir laf ettim sanacak, futbolda hakeme yapılan şakaların başıdır bu. Ki bunuda saklamayacağım her maç sonu hakeme küfür ve hakaret yağıyor :coffee:

Takımı
Galatasaray
sadece bu konu değil , geçenlerde yine bir konuda tartıştık hatırlarsan orda da şaka yaptığını söylemiştin tekrarlıyorsun bunu ki şahsen bu durumdan hiç memnun değilim.

Yukarı Alt