Hido: Madalya hedefimiz değişmedi
A Milli Basketbol takımı kaptanı Hidayet Türkoğlu, Polonya'da yapılacak Avrupa Basketbo Şampiyonası'nda madalyaların en iyisini alarak Türkiye'ye döneceklerini ve bu hedeflerinde bir sapma olmadığını söyledi.

Polonya'da 7-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 36. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerinde mücadele edecek A Milli Takım'ın kaptanı Hidayet Türkoğlu, ''Türk halkının gönlünde taht kuracağız'' dedi.
Hidayet, Türk halkından kendilerine güvenmelerini isteyerek, ''Onlar biliyor ki, sahaya çıktığında mücadele eden bir ekip olacak. Oyuncular arasında birlik, genciyle tecrübelisiyle, paylaşımcı bir ekip vardır. Tüm Türk halkının görmek istediği tablo budur. Bazı eksikler giderildiğinde daha iyi bir ekip de olacağız. Şampiyonada milyonlarca Türk insanının gönlünde taht kuracağımıza inanıyorum'' diye konuştu.
Bunu başarabilecek kalitede bir ekip olduklarını da kaydeden Hidayet, yaptıkları antrenmanlarla her geçen gün daha iyi hale geldiklerini söyledi.
Hidayet, Avrupa Şampiyonası'ndan madalya ile dönme hedeflerinin değişmediğini vurguladı.
''Yazın başından beri madalya diyorum. Bu takıma çok güvendiğim için bunu söylüyordum. Hala da söylüyorum'' diyen kaptan Hidayet, ''Beni en çok mutlu edecek, bu madalyanın renginin değişimi olacak. Ama 3 madalyanın rengi de bizi mutlu edecektir. Gidişata göre inşallah o rengi değiştirebiliriz. Biz de inşallah madalyaların en iyisini alıp Türkiye'ye öyle döneriz. Madalya hedefimizde hiçbir değişiklik yok.'' diye konuştu.

''TURNUVA YARARLI OLDU''

Hidayet Türkoğlu, Ankara'da katıldıkları Efes Pilsen World Cup 8'de takım olarak oynadıkları basketbolu geliştirebilecek noktaların bulunduğunu farkına vardıklarını vurgulayarak, bunu erken fark etmelerinin iyi olduğunu dile getirdi.
Şu anda onların üzerinde daha çok durduklarını belirten Hidayet, ''Onları minimize etmeye çalışıyoruz ki Polonya'ya daha hazır gidelim. 7 Eylül'den itibaren sahada daha güçlü bir milli takım olmasını istiyoruz. Çok kaliteli bir ekibiz, bunu başaracak güçteyiz. Hem güçteyiz, hem istekliyiz. Efes Cup'ta yaşanan sıkıntıları atlatacağımıza inanıyorum. Sonuçta orası hazırlık dönemiydi. Bu maçların amacı oradaki oynadığımız basketbolda eksiklerin olup olmayacağını görmekti. Gönül, salonda ve televizyon başında bizi destekleyen tüm Türk halkına daha başarılı bir netice hediye etmek isterdi ama olmadı. Ancak, eksiklerimizi görmek iyi oldu. Eksikleri şampiyonada görüp hüsranla dönmekten ziyade, bunun öncesinde farkına varıp, tedbirini alıp oraya gitmek bizim için hayırlı oldu.'' şeklinde konuştu.

KEREM TUNÇERİ: EN İYİ MÜCADELEYİ YAPACAĞIZ

Milli oyuncu Kerem Tunçeri ise Avrupa Şampiyonası için son aşamaya geldiklerini ve iyi durumda olduklarını ifade ederek, ''Şampiyonada en iyi sonucu alabilmek için en iyi mücadeleyi yapacağız'' dedi.
Potansiyeli olan bir takım olduklarını kaydeden Kerem, ''Bütün maçları tek tek düşüneceğiz. İşin mücadele kısmının yüzde 100 olacağının sözünü verebilirim. Herkes elinden geleni orada yapacaktır. Basketbolda her türlü sonuç olabilir. İnşallah şans da bizden yana olur ve mücadelemizin karşılığını alabiliriz'' ifadelerini kullandı.​

Yukarı Alt