Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Fenerbahçe’nin İspanyol santrforu Daniel Güiza, Türkiye’de mutlu olduğunu ve hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi.

Geçtiğimiz sezon büyük umutlarla geldiği sarı lacivertli takıma geç alışan golcü futbolcu, İspanya Milli Takımı ile gittiği Güney Afrika’dan ülesindeki bir radyo kanalı ile yaptığı telefon görüşmesinde, Zenit Kulübü’nün teklifini değerlendirdi.

Fenerbahçe ile üç yıllık sözleşmesi daha bulunduğuna dikkat çeken Güiza, takım arkadaşlarına övgüler yağdırdığı konuşmasında, önümüzdeki yıl için iddialı sözler sarfetti.

Güiza, şunları söyledi: “Çok iyi bir kulüpteyim. Türkiye’de futbola büyük ilgi var. Fenerbahçe taraftarı tıpkı İspanyollar gibi ateşli ve arzulu. Bana güç veriyorlar. 90 dakika boyunca tribünleri yanımda hissediyorum. Son maçlarda daha iyi oynamaya başladım. Sezona kötü başladığım halde herkesin desteğini gördüm. Bu şartlar altında bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim.

Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin kendisini hiç yalnız bırakmadığını vurgulayan İspanyol futbolcu, Semih, Gökhan Gönül, Emre Belözoğlu, Volkan ile dostluğunun çok iyi olduğunu anlattı ve sözlerini şöyle noktaladı: “Yeni transferlerle güçlü bir kadro oluşturduk. Sezonun en büyük favorisi biz olacağız. Her cephede taraftarımızı mutlu etmek için mücadele edeceğiz. Hedefim gol krallığı olacak.”

Yukarı Alt