'Her gün birşeyler öğreniyorum'
Fenerbahçe'nin genç futbolcusu İlhan Parlak, takımdaki deneyimli futbolcuları sürekli gözlemlediğini ve onlardan bir şeyler öğrenmeye çalıştığını söyledi.

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Fenerbahçe'de, genç futbolculardan İlhan Parlak, sarı-lacivertli kulüpte her geçen gün bir şeyler kazandığını söyledi.
İlhan Parlak, FB TV'ye yaptığı açıklamada, takımda örnek aldığı tek bir kişi olmadığını, tüm arkadaşlarından parça parça bir şeyler öğrendiğini belirterek, ''Lugano'nun her sabah savunma çalışması, Alex'in gol taktikleri, Semih'in nerelerde durduğu ve nerelere koştuğu gibi durumları her zaman gözlemliyorum'' dedi.
Teknik direktör Luis Aragones ile birlikte yeni bir sezon başladığını, önümüzdeki sezonun kendisi için farklı ve çok güzel olacağına inandığını ifade eden İlhan, ''Geçen sezon benim açımdan tam istediğim gibi geçmedi. Ancak çok büyük bir tecrübeydi. Sadece futbol oynamak anlamında değil, gerek antrenmanlar, gerekse kamp dönemlerinde büyük bir takımda büyük futbolcularla olmanın da ne demek olduğunu anladığım bir sezon oldu. Şampiyonlar Ligi'nde üst düzey takımlarla oynadık, mücadele ettik ve sonuç olarak arada çok büyük farkların olmadığını anladık. Herhangi bir Anadolu takımında 3 yıl oynasam bu olgunluğa ve tecrübeye erişemezdim. Fenerbahçe gerçekten çok büyük bir camia'' diye konuştu.
İlhan, yeni teknik direktör Aragones ile ilgili olarak da, ''Avrupa'da kendini ispatlamış, başında bulunduğu milli takımını Avrupa şampiyonu yapmış bir teknik hocanın oyuncusu olmak bizler için büyük bir onur. İdmanlarda ve bizimle olan diyaloglarında çok dinamik ve yerinde duramayan bir yapısı var. Bu dinamizm bizlere de yansıyor. Ben kamp boyunca şimdiye kadar kendimi çok dinç hissettim ve hiç sıkılmadım. İlk başta hocamızla diyalog konusunda bir ısınma dönemi geçirdik. Bana İlhan diyemiyor, İlcan diyor mesela. İsimlerimizi öğreniyor yavaş yavaş. Nerede olsak hemen karşımıza çıkabiliyor. Gözü hepimizin üzerinde, bizi yakından takip ediyor'' ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe taraftarının takıma olan ilgisinin, oyuncuların taraftara karşı olan sorumluluğunu artırdığını belirten İlhan, ''Onlar, Fenerbahçe ile yatıp Fenerbahçe ile kalkıyor. Bu durum, bizim çalışmalarımızı en üst seviyeye çıkarmamızdaki, sadece elimizden geleni değil, işimizin üzerine düşmemizdeki başlıca etken. Bizim kötü mücadele etme şansımız yok. Kötü oynamak, pas hatası, gol kaçırmak gibi bireysel hatalar olabilir belki ama takım halinde kötü mücadele etmek Fenerbahçe'yle bağdaşmıyor'' diye konuştu.

adam maç oynamaya oynamaya futbolu unuttu hala birşeyler öğreniyorum diyor.

Yukarı Alt