1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

'Henüz veda etmedim'

1. BrendiBelle

BrendiBelle Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Basketbol milli takımımızın Avrupa Şampiyonası elemeleri C Grubu'nda Fransa ile oynadığı karşılaşma öncesinde federasyondan onur plaketi alan İbrahim Kutluay, NTV Spor'daki Spor Merkezi programına katıldı. En az iki sene daha basketbol oynamak istediğini söyleyen 34 yaşındaki basketbolcu, milli takıma veda etmediğinin de altını çizdi.

Yunanistan'ın PAOK takımından ayrıldıktan sonra henüz yeni bir takımla sözleşme imzalamayan ve kariyeriyle ilgili vereceği karar merakla beklenen milli basketbolcu İbrahim Kutluay, NTV Spor'da yayınlanan Spor Merkezi programına katıldı.

Güntekin Onay’ın sorularını yanıtlayandeneyimli oyuncu, Türkiye-Fransa maçından önce kendisine verilen ödülden dolayı çok mutlu olduğunu, ancak bunun bir veda olarak algılanmamasını gerektiğini söyledi.

İbrahim Kutluay, "Ben milli takıma çok şey borçluyum. Verilen ödül beni çok sevindirdi. Takımda olmamam ise antrenörün kararıdır" dedi.

Önümüzdeki sezon oynayacağı takımın henüz belli olmadığını belirten Kutluay, Galatasaray ve Beşiktaş'tan gelen tekliflere saygı duyduğunu belirterek, "Her iki kulübümüze de saygılıyım. Profesyonel olarak değil de, Fenerbahçeli olarak anılmak isterim" şeklinde konuştu.

Fiziksel olarak iyi durumda olduğunu belirten İbrahim Kutluay, en az iki yıl daha basketbol oynamak istediğini söyleyerek, "Ben kendimi çok iyi biliyorum, iki yıl daha basketbolun içinde kalacağım" dedi.

A Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası elemelerindeki performansını da değerlendiren Kutluay, ay-yıldızlıların Ukrayna maçını kazanması halinde gruptan birinci olarak çıkacağını öne sürdü.

Milli Takım’ın en büyük sorunun kadro iskeletinin hala oluşturulmaması olarak gösteren İbrahim, "Bana göre tek sıkıntımız ideal kadroyu yaratamamak. Kaliteli oyuncularla mücadele edersek güzel olur. Şu an için hala istikrar sağlanmış değil. Ancak gün geçtikçe daha iyi hale geliyoruz. Ukrayna maçını kazanırsak gruptan lider olarak çıkacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.