'Hedefim İngiltere veya İspanya'
Beşiktaş'ın Slovak yıldızı Filip Holosko, siyah-beyazlı formayı gururla taşıdığını ancak ilerleyen yıllarda İngiltere veya İspanya liginde, üst düzey takımlardan birinde forma giymek istediğini söyledi.
- Resim Silinmiş.
Beşiktaş'ın Slovak futbolcusu Filip Holosko, siyah-beyazlı kulübe gelmeden önce Vestel Manisaspor'da çok iyi bir ortamda çalışıp, ülkeye olan adaptasyon sürecini atlattığını, bu nedenle de Beşiktaş'a, hem Türkiye'yi, hem de Türk futbolunu tanımış ve alışmış bir oyuncu olarak geldiğini belirterek, ''Beşiktaş benim karakterime çok uygun bir kulüp. Doku çok çabuk uyuştu ve hiçbir sorun yaşamadım'' dedi.
Holosko, kulübün resmi internet sitesinde yer alan söyleşisinde, futbolu sadece bir meslek olarak görmediğini, aynı zamanda bir hobi olarak takip ettiğini, Turkcell Süper Lig'i izlerken de karakterine en uygun kulübün Beşiktaş olduğunu kısa zamanda anladığını dile getirdi.
Bunda, Beşiktaş taraftarının takımını olağanüstü şekilde desteklemesinin de çok büyük payı olduğunu ifade eden Holosko, kendisini de ''Ben sadece Beşiktaşlı bir oyuncu değil, aynı zamanda iyi bir taraftarım'' diye anlattı.
BJK İnönü Stadı'na ilk çıktığı günden sonra, stadın atmosferinin hiç aklından çıkmadığını, o stada rakip takım oyuncusu olarak çıkmanın, bir futbolcu için en zor olaylardan biri olduğunu vurgulayan Holosko, ''Beşiktaş formasıyla, BJK İnönü Stadı'nda rakiplerimize karşı adeta bir kişi fazla oynuyoruz, çünkü taraftarımız, dünyada bile ismini duyurmuş ve takımını sonuna kadar destekleyen, takımıyla yaşayıp düşünen, takımına her şeyini veren, özverili bir topluluk. Onlarla aynı takımın taraftarı olmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Türkiye'de gelebileceğim en iyi noktaya geldiğimi ve çok mutlu olduğumu, Beşiktaş da beni istediği sürece burada, bu özel formayı taşımaktan büyük gurur duyacağımı belirtmek istiyorum'' dedi.
Holosko, insanların hayallerinde bir sınır olmadığını, hayaller bitince insanın amaçlarının da bittiği düşüncesini taşıdığını kaydederken, hayalini, ''Bugün itibariyle Beşiktaş'ta olmaktan son derece mutluyum, ama ilerleyen yıllarda, şu an dünya futbolunun en iyilerinden olan İngiltere veya İspanya liginde, üst düzey takımlardan birinde forma giymek isterim'' diye açıkladı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt