Keyloggerlar klavyeden basılan her tuşun loglarını tutan casus yazılımlardır. Bu yazılımlar siz internette gezinirken gireceğiniz paraloların ve kişisel bilgilerinizi bir metin dosyasına kaydedip başka bir kullanıcıya ulaştırır. Internet cafeye gidip icqyu kullandıktan sonra ertesi gün aynı icqya bağlanmak istediğinizde size yanlış parola hatası verebiliri veya kredi kartınızda para
çekilmiş olabilir.Son zamanlarda sözde kendini uyanık sanan cafe sahipleri bu yazılımları bilgisayarlarına kurup müşterilerin şifrelerini çalmaktadır.

evet arkadarşlar ilk önce pc nizde keylogger olup olmadığını nasıl anlarız bunu acıklıyorum:

ctrl+alt+delete ye basın ve oradan işlermere gelin orda services.exe wardır bunun yanında system yazması lazım
eğer system değilde yanında kullanıcı ismi yazarsa örn: admİn gibi
anlayın ki pc dinzde keylogger war !

keylogger dan kurtulma:

1.ilk önce başlat/çalıştır/msconfig bunu yazın ordan başlangıca gelin ve bütün işlemleri devre dışı bırak de sonra pc nizi yeniden başlatın

2.bilgisayarım/c/windows/system e gelin ordaki services.exe i silin

3.sonra yine calıştır/msconfig a girin tekrar başlangıc bütün işlemleri uygulaya tıklayın ve pc nizi yeniden başlatın ve artık keylogger dan kurtuldunuz!…

İsterseniz ctrl+alt+delete ye gir işlemlere gel services.exe in yanına bakın yanında system yazar..

test edip denenmiştir.
Bu kısım tamamen alıntıdır
Bunlarda benim önerilerim
1. Kesinlikle tanımadığınız birisinin konusundan Program indirmeyin
2. Msnde kimseden gelen dosyayı almayın en yakın kardeşiniz olsa bile
3. Tanıdığınız birinin konusunu indirdiniz rardan çıkartıp exe yi virustotale taratın önemli olan Nod32 Kaspersky gibi programlarım bulmasıdır Diğer virüs programları pek kaliteli değil pek doğru çıkacağını sanmam Nod32 Kaspersky gibi virüs programları bişey buluyorsa hemen dosyayı silin
4. Tabiki sadece virüs programlarıyla keyloger koymuyorlar bilgisayara bunun diğer çakallıklarıda var buna Sosyal Mühendislik denir ve çoğu kişi ben yemem arkadaş desede herkezin bir zayıf noktası vardır onun için ben yemem demeyin takas olaylarında aracılığı tercih edin bu konuda en iyi isim Sitemizin Masteri Okan abidir .
Benim önerilerim bu kadar
KONU TUTAR VE İSTEK OLURSA BİLGİSAYARINIZIN GÜCÜNÜ ARTIRMAYA YÖNELİK VE GÜVENLİĞİ SAĞLAMAYA YÖNELİK Bİ KONU AÇICA 8)

tskler bide exchange atarak adamaın İD sini ve oturdugu yere kadar öğrenmek için bir yol vardi konuyu bulamadım onuda bir öğrenebilir miyiz senden ?

explosionseffect demiş ki:
tskler bide exchange atarak adamaın İD sini ve oturdugu yere kadar öğrenmek için bir yol vardi konuyu bulamadım onuda bir öğrenebilir miyiz senden ?
sadece öyle bir rivayet vardı :P böyle bişey olması için ya joymaxın çok büyük bi açık bırakması lazım yada çok üstün derece bi hacker olmak lazım öyle bi hackerda gelip çoluk çocuk oyunları oynuyacağını hiç sanmam :lol: Silkroadda lamerler var sadece

daha gecenlerde boyle bir yontem exlda birisi paylastı bende boyle ögrendım . Uyduruyor değilim takıpcısı olucam en azından charlarım ıcın olmassa da artık saglk olsun dıcez :)

mavii demiş ki:
süpersin bro değerlendiricem konunun tutmasına gerek yok. herkes bilginin kıymetini bilmez sen paylaşımlarını yap biz sana gereken değerini veririz yonetım olarak 8)
teşekkür ederim bro 8)

Yukarı Alt