''Başarılarımızın baş mimarı''
Murat Başesgioğlu'nun mesajı şöyle:
''Değerli dostum, ülkemizin yetiştirdiği büyük değer, iş dünyamızın ve spor camiamızın erdem timsali ismi Hasan Doğan'ı kaybetmenin tarifsiz acısı içindeyim. Yüreği ülkesi için atan, Futbol Federasyonu Başkanlığı görevini yürüttüğü kısa süreye birçok proje ve başarı sığdıran, milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği başarının baş mimarlarından olan ve tüm Türk milletinin kalbinde taht kuran Hasan Doğan, birleştiriciliğiyle de futbolda barışın ve beraberliğin temsili olmuştur. Spor tarihine ismi altın harflerle yazılacak olan değerli dostum Hasan Doğan'a, Allah'tan rahmet, kederli ailesi, yakınları, dostları, futbol camiamıza ve tüm ulusumuza başsağlığı dilerim.''

muratbasesgioglu.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------

'' Türk futbolu önderini kaybetti''
Ahmet Gölbek, yaptığı açıklamada, Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın, yeri doldurulamayacak büyük spor adamı olduğunu söyledi.

Yaşamı boyunca Türk sporu adına güzel ve önemli hizmetler veren Doğan'ın vefatının derin üzüntüsü içinde olduklarını ifade eden Gölbek, şunları kaydetti:
''En verimli çağında yaşamını yitiren DOğan, çalışkan, her yönüyle mükemmel, uzlaşmacı ve ılımlı kişiliğe sahipti. Türk futboluna verdiği hizmetler asla unutulmayacaktır. Türk futbolu çok büyük önderini, Karabük de çok değerli hemşehrisini kaybetti. Üzüntümüz sonsuzdur. Kardemir Karabükspor olarak Doğan'a rahmet, ailesine ve tüm futbol camiasına baş sağlığı, sabır diliyoruz.''

ahmetgolbek_karabuk.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ulusoy'dan taziye mesajı!
Haluk Ulusoy, yazılı yaptığı açıklamada, "Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Hasan Doğan'ın Hakkın rahmetine kavuştuğunu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sonsuz sabırlar diliyorum. Türk futbol ailesinin başı sağolsun" dedi.
halukulusoy.jpg

''Yeri doldurulmayacak...''
Hasan Doğan'ın yakın arkadaşlarından Serdar Güzelaydın, yaptığı açıklamada, Doğan'ın ailesine ve futbol camiasına başsağlığı dileyerek, ''Geç bulduk, erken kaybettik, büyük projeleri vardı. Bütün işlerini bir kenara bıraktı ve futbolla yatıp futbolla kalktı. Türk futbolu, yeri doldurulamayacak bir spor adamını kaybetti'' diye konuştu.

Hasan Doğan ile çok iyi bir çalışma ortamını paylaştıklarını dile getiren Güzelaydın, ''Çok demokrattı, fikir zenginliğine büyük önem verirdi. Tartışırdı ama her zaman farklı fikirlerin de olmasını ister ve bu fikirlere saygı gösterirdi. Daha yapacağı çok işleri vardı'' dedi.

serdarguzelaydin01.jpg

''Herşey insanlar için!''
Rüştü Reçber'in açıklamaları şu şekilde :

"Herşey insanlar için ama çok üzgünüz. Gerçekten güzel günler yaşadık ama bu üzücü olayı da yaşadık. Tüm Türk futbol camiasının başı sağolsun. Çok tempolu bir 4 ay geçirdik. Özellike son 1.5 ay turnuvada maddi manevi çok yoğun bir süreç geçirdik. Ben başkanımızın bir problemi olduğunu sanmıyorum. Cenaze bu gece İstanbul'a gelecek ama son durum herhalde sabaha belli olacak."

rustu_basin01.jpg

''Türk futbol camiasının başı sağolsun''
Antalyaspor Kulübü'nün başsağlığı mesajında, şunlar kaydedildi:
''Tüm Türk futbol camiasının başı sağolsun. Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Hasan Doğan'ın ani vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Camia olarak tarifsiz bir acı içindeyiz. Antalyaspor olarak merhuma Allah'tan rahmet, başkanımızın ailesi ve tüm Türk futbol camiasına başsağlığı dileriz.''

antalyaspor_logo.jpg

"Söyleyecek kelime bulamıyorum!"
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav da vefat haberiyle büyük bir şok yaşadığını ifade ederek, "Söyleyecek kelime bulamıyorum. Türk futbolunun acısı çok büyük. Hepimizin başı sağolsun" dedi
ilhancavcav.jpg

Yukarı Alt