1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Harddisk'ten Ses gelmesi sorunu ve çözümleri

1. BlackMarshall

BlackMarshall Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Uluslararası Lojistik-Kargo
    Bilgisayarı yoğun şekilde kullananlar kulaklarına sert biçimbe sesler gelebilir harddiskten.Bunun nedenleri ve çözüm yollarını hatırlatmak istedim.Silkroad oynayanlar pc lerinde garip sesler duyabilirler.

1:) Çarkda sorun olabilir.Ama tamiri bir kullanıcı için zordur.Fakat yapılabilirde.Harddisk den anlayanlar yapabilir.Fakat anlamıyorsanız bilmiyorsanız servise gönderin.

2:) Soğuk etkende sorun yaratabilir.Bunun çözümü basit oda sıcaklıgını normal seviyede tutmalısınız. Kışın soğuk etkende kalırsa kasayı hafıften titretin düzelir. Eğer kışın bu çözümde ortadan kalkmıyorsa yedeğinizi alın harddisk yanabilir.Eğer pc niz garanti kapsamından çıkmadıysa garantiye gönderebilirsiniz.Garantisi karşılayacaktır.

3:) Bazi markalarda bu ses standartlasmis :) mesela quantum un bazi modelleri.Sebebi ise yüksek güçte çalismasi.. Eger bu ses olayi yeni olmussa...iki sebebi vardir

Bunlar:

1:) 1- Çok doludur hdd ve gerekli veriyi bulmada zorluk çekiyordur..
    Bunu söyle düsünelim. Sizin bir masaniz var ve üzerinde size ait bir sürü esya var.Burdaki esyalari sik sik kullaniyorsunuz..Ve toplamasaniz haliyle masaniz daginik kaliyor.Aradan 1 ay gibi bi zaman geçiyor ve masaniz darmadagin.Size bi kalem lazim oluyor.Bu kalemi 1 dakikada buluyorsunuz.Oysa masaniz düzenli oldugunda 10 saniyede bulabiliyordunuz.Bu zaman geçikmesi ses çikartabilir.. (Çözüm için disk birlestiriciyi deneyin) disk birlestiricisi masanizi toparlar..

2:) Hdd de bad sektörü olusmus olabilir.Mesela XXXXX verisin okurken kada ordaki bad sektöre denk geliyor ve orayi okumak için çaba sarfediyor.Bu da sese sebep olabilir..

İnşallah yardımcı olmuşumdur.Unutmayınki ciddi ses sorunları ile karşılaşırsanız mutlaka HDD yi yedekleyiniz Tavsiyem. İyi Forumlar

2. 0live

0live Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cok yararlı bir bilgi