Evet Arkadaşlar Size Burda Bad Sectorlerden Kurtulmanın Yolunu Anlatacağım. Yanlız Bu Sadece Yazılımsal Sorunlar İçindir Fiziksel Sorunlara Karşı ( Düşme, Çarpma, İçine Su Kaçırma ) Gibi Sorunlara Karşı Etkili Olmaz..

Önce Hard Diskinizde Bad Sector Var Mı Yok Mu Onu Nasıl Anlayacağız Onu Anlatayım..

Öncelikle Buradan Ücretsiz HD Tune Yazılımını İndirin..

Download

Programı İndirdikden Sonra Error Scan Bölümüne Gelip Taratma Yapıyoruz.

Önemli : Quick Scan Yaparsanız Sonuclar Doğru Olmayacaktır. Tarama Yaparken Hiç Bir Program İnternet Bağlantısı Dahi Açık Olmasın..

Mesela Benim Hard Diskimde 15 Mb Bir Büyüklükde Bad Sector Var..

- Resim Silinmiş.

Şimdi Bundan Nasıl Kurtulacağız ?

- Low Level Format

- 3. Parti Yazılımlar..

Low Level Format Çok Büyük Sorunlar İçin Atılmalıdır, Ve Sorununuzu Tamamen Çözebilir Yada Hard Diskinizi Kullanılmaz Hale Getirebilir..

Bunun İçin Çok Fazla Önermiyorum.

Benim Hard Diskim Maxtor Marka ( En B.kdan Markadır ) Neyse, Yazılımcının Sitesinde Bulunan Max Blast Programını İndiriyoruz..

( Çoğu Hard Diski Tanıyor, Samsung 120 GB Hard Diskimi Tanıdı Mesela )

Download [ Boyut :104 Mb ]

İndirdikden Sonra Programı Bilgisayarımıza Kuruyoruz..

Ve Programı Açıyoruz..

- Resim Silinmiş.

En Alttaki Create Bootable CD Sekmesine Tıklıyoruz Ve Bizden Bir Boş CD Takmamızı İstiyor, Ve Bize Bir Boot CD Oluşturuyor..

Son Bilgisayarı CD'den Başlatıp Wipe Disc [ En Altta ] Sekmesine Tıklıyoruz Ve Hard Diskimizi Onarıyor. Hard Diskin Boyutuna Göre 5 - 8 Saat Sürebilir..

Ve Sonrada Windowsumuzu Kuruyoruz..

Kolay Gelsin..

Sabitlenirse Sevinirim..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
HaCKeR_TR demiş ki:
Züper Olmuş Bad Sector lere Cözüm Geldiğini İlk Defa Gördüm Surprised
bu yöntemle ben sorunumu çözdüm ( yazılımsal ) ama olmazsa llf atarsın, ama hd'nin bir daha çalışmama ihtimalinie göz önünde bulundurmak lazım :)

postumu daha iyi oku..

Yukarı Alt