1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Hard Dıskde Bazı ALanlarım Bozuk

1. cakal2219

cakal2219 Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Hard dıskımde bazı alanlarım bozuk resmini koydum.(Kırmızı Alanlar.) Arklar ben bu sorunu nasıl çözerim?? Bu bölümleri onarabilirmiyim yada dewre dışı bırakabilirmiyim?? Bozuk bölümler Hard Dıskımın performans'ını düşürüyor.. Hard dıskımi daha verimli kullanmak için ne yapmalıyım??
    ŞİMDİDEN YARDIM EDEN YADA ETMEYEN BÜTÜN ARKADAŞLARA TŞK EDERİM..

2. BoOoOS

BoOoOS Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc donanım
    Bu programı indir Link: http://www.dosya.tc/hr161.exe.html

Kurduktan sonra Floopy'e (Dısket yeri) 1 tane disket koyuyorsun ondan sonra programa giriyorsun sol üstte Regeneration yazısına tıkladıktan sonra Create bootable Diskette ye tıklıyorsun. Sonra acılan pencereye evet diyorsun. Sonra bir pencere daha acılıcak ona da evet diyorsun. Sonra gerekli programlar diskete Yüklenicek. Herşey bittikten sonra pc'ye res atıp bios'a giriyosun. ordan
    BIOS FEATURES SETUP'a tıklıyorsun. Cıkan yerden Boot sequence'nin karşısındaki yeri A,C,SCSI olarak deyiştiriyorsun. Sonra saveleyip cıkıyorsun. Pc yeniden başladıgında boot olarak gördügü dısketi yükliyecek DOS' olarak. sonra cıkan yerden 2 tane hdd niz varsa hangisini taratıcaksanız orda 1. 2. var sen hangisini taratıcaksan onu seciceksin. sonra taratacagın hdd nin boyutuna ne kadarsa oraya yazıosun. Ve ondan sonra Program HDD deki bad sectorları tarıyor.

>>> EXL !