1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Hangi Telefonu Almalıyım

1. Barzo

Barzo   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    Evet sorum gayet açık ve net hangi akıllı telefonu almalıyım yada almamalıyım burdan yazarsanız sevinirim. Bütçe konusunda bi limit yok bana kısacası iphone mu yoksa android ile çalışan diğer akıllı telefonlarımı almalıyım o konuda aydınlatırsanız yani iphone ile artıları eksileri nelerdir.

not: galaxy s4 kullanıyorum şuan

2. Lenneth

Lenneth   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekstil
    Merhaba, bundan 1 ay önceye kadar 1.5 yıl süre Samsung S4 kullandığımı belirterek gireyim konuya. Ekran boyutu olsun, işlemcisi olsun, görüntü kalitesi olsun gayet güzel bir telefon. Şahsen benim hızımı yakalayabiliyordu. Fakat ondan önce iPhone 4 almıştım staj maaşımla çalındıktan sonra samsung s4'e geçtim. Dolayısı ile iphone bende ukte kalmıştı. 1 ay önce de iPhone 5 aldım s4'ümü satıp. Gayet memnunum. Artıları ve eksileri ile işletim sistemleri ve telefonları ele alarak elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

İlk olarak günümüzün en önemli konularından biri şarj. Samsung cihazlarının batarya sürelerinden hep memnun kaldım. %100 şarj ile aktif kullanımla birlikte bir günü çok rahat geçirebilirsin. Lakin iphone'larda konu böyle değil, 3G si interneti gerçekten sağlam performans ile birlikte kullandığı için şarjını daha fazla yiyor. Bu yüzden uzun bir gün geçireceksen mutlaka şarj aletini yanında bulundurmak zorundasın.

İkinci olarak uygulama konusu, android cihazlara istediğin her uygulamayı kurabilirsin. Tek ihtiyacın olan bir gmail hesabı. İstediğin siteden istediğin içeriği indirebilirsin, kullanabilirsin. Bu her ne kadar pozitif bir yön gibi gelse bile dezavantajları epey çok. Güvenlik zaafı gibi. S4 Kullanırken en büyük sorunum benim haberim olmadan galerimde farklı farklı fotoğrafların oluşmasıydı. Örneğin Tavla Plus uygulamasını kurmuştum, galeride Tavla Plus'a ait bir dosya oluşuyordu ve görüntülenemeyen fotoğraflar çıkıyordu içinden. Tabi bu beraberinde SD Kartındaki saçma sapan dosya ve çerezleri de getiriyor.

İphone cihazlarında böyle bir sıkıntı yaşaman mümkün değil kesinlikle. En başta SD kart kullanamıyorsun. Bu da telefonuna virüs girme ihtimalini olabildiğince imkansıza çekiyor. Sıradan şekilde kullandığın android ya da samsung cihazında yazılımsal sorunlar yaşayabilirsin. Telefon kasmaya başlar, uygulama açmaz, menü geçişlerinde donukluklar vs. Donanım olarak da plastik arka kapak ve kenardaki plastik gri çerçeve oldukça zayıf. Ufak zedelenmelerde oldukça büyük zarar görüyor. iPhone çelik kasa kullandığı için bu problem de daha az. Ayrıca az önce bahsettiğim güvenlik zaafiyeti de bulunmadığı için sıradan bir iphone cihazı uzun yıllar kullanabilirsin yazılımsal bir sorun yaşamadan.

Android cihazların eksi olarak gördüğüm yönlerinden biri de telefona format attığında ya da fabrika ayarlarına döndüğünde milyonlarca gereksiz uygulama telefonu lüzumsuz dolduruyor. Bilirsin, 3-4 sayfa uygulama var. iOS kullanıp kullanabileceğin en sade ve kullanılabilir arayüze sahip. (Ayrıca bana göre en şık olanı da iOS) 1 kez bile içini açmadığın gereksiz uygulamalarla uğraşmıyorsun. 13 megapixel kamerası var S4'ün. iPhone 5 vs 5S de 8 mp var. Fakat lenslerinin kalitelerini karşılaştıracak olursak iphone'u yeğlerim. Odaklanması çok seri ve çok net çekimler yapabiliyor. S4 ile gece fotoğraf çekmek oldukça sıkıntılı bi konu, hele de elin titriyorsa. Flash patlayacak, elini kaydırmaman gerekecek, yaklaşık 1-2 saniye kadar telefonu sabit tutman gerekecek vs. iPhone'da böyle birşey de söz konusu değil. Dokunduğun an görüntüyü alıyor.

Ayrıca iPhone'umu Bul uygulaması da oldukça önemli husus. Kendi iPhone'umu çaldırdığımda bu uygulamanın varlığından bile habersizdim, zaten telefonun jelatinini sökemeden çaldırmıştım. Bu uygulamanın varlığından haberdar olsaydım belki de hala iphone 4'ümü kullanıyor olacaktım :P

Boyutlardan bahsecek olursak eğer, S4 ile film bile izliyordum ben, çok güzel bir ekran boyutu var. Fakat yine de olması gerektiğinden 1 tık büyük gibi ve oldukça dayanıksız. iPhone 5 serisi benim görüşüme göre tam olarak telefon boyutunda. Yani ne küçük ne de büyük, olması gerektiği gibi. Bu yüzden iPhone 6 ve 6+ 'ı önermiyorum. Zaten Apple bu serileri sadece Samsung'un devasa büyüklükteki telefonlarıyla rekabet amaçlı çıkartmış durumda. 5 Serisinin üzerine yazılımsal olarak çok da birşey koymuş sayılmazlar. Gereksiz fazla iyi bir işlemcisi var ki bu işlemci ile senkronize kullanabileceğin bir uygulama herhangi bir şekilde üretilmiş bile değil^^

Yani dostum yerinde olsaydım iPhone 5S alırdım. Renk olarak tercihin ne olur bilemem ama Uzay Grisi rengine mutlaka göz atmalısın. Ayrıca en az 32 GB almanı öneriyorum çünkü daha sonradan genişletebileceğin bir hafıza söz konusu değil. Umarım yardımcı olabilmişimdir, hayırlı sabahlar. :curtain:

3. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Lg G3 tavsiye ederim. Pil ömrü uzun hafıza problemi yok metal kasası var ekran büyük kamera iyi fiyat ucuz.

Bu arada iphone kasaları aluminyum ve düşünce hemen eğiliyor.

4. Left Behind

Left Behind Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    G3 veya xperia z3

5. AmIMad

AmIMad Bakalım be. moderator rank8

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mermerci :)
    LG Samsung Gibi Telefonlarda Bişey Yok Mazemeleri Dandik HTC Alırsan Memnun Olursun

6. RoqA

RoqA   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    alma s4 var zaten elinde

7. Barzo

Barzo   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    38
    1 hafta 10 gün öncesine kadar s6 ve m9 seriler çıktı ve şunu söyliyim s6 amiral değil bildiğiniz mareşal yapmış çok kafam karışık iphone7 yi 1 yılda bekleyemem

ps: Açıkçası premium hissi vermesi lazım bana fakat @Lenneth iphone biraz bencil ve şarj yetmemesi biraz fazla dezavantaj oluyor be bro çok araştırdım eekd1

8. hunkar

hunkar Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ++++++++++++++++++++++++++++++

9. Wax Whine

Wax Whine   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    IPhone 5 kullaniyorum ekrani kirildigi icin servise verdim s4 var su an elimde. Tek artisi sarj diyebilirim iphonedan. Bi kere ios isletim sisteminden sonra baya baya yavas android. Telefon oyunlarinda apklar ipaya gore cok cok dusuk boyutta ama kasma durumu felaket. s4te rehbere girmek icin 5sn bekliyorsun.
    @Lenneth'in ssoylediklerine katiliyorum ekleyecegim tek sey iphone 6+ konusunda olacak. Bataryayi guzellestirmisler. Oyun dahi oynasan sarj uzun gidiyor (diyor arkadasim).
    Yeni telefon alacak olsam tercihim ios olurdu.

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  10. Temet Nosce

Temet Nosce   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bütçe sıkıntısı yoksa Iphone 6 veya 6+

11. MadGhost

MadGhost 'Objektif' moderator nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    48
    Bütçe de sıkıntın yoksa Samsung Note Edge :thumbsup:

12. Always

Always   psuser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Photographer
    @Lenneth alıntımdır anlatacağım herşeyi harfi harfine anlatmış bir kaç şey eklemek gerekirse,
    1 doğrudur İphone 5,5S Pil Süreleri düşüktür, 3G açıldığında telefon hızlı bir şekilde şarj yemekte.
    2 İphone bu derdi İphone 6 ve 6+ plus'u çıkararak ortadan kaldırdı, 3G ile uzun süreli olarak yine telefonunu kullanabilirsin.
    3 Önerim iphone 6 veya 6+ dır. :)