Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Galatasaray'ın UEFA Kupası 4. Turu'nda eşleştiği Hamburg SV, 29 Eylül 1887'de kuruldu. Alman ekibi maçlarını 57.274 seyirci kapasiteli HSH Nordbank Arena'da oynuyor. Almanya Ligi Bundesliga'da 21 maçta topladığı 42 puanla lider olan Hamburg; 13 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Attığı 33 gole karşılık kalesinde 28 gol gördü.

UEFA Kupası'nda; Ajax, Aston Villa, Zilina ve Slavia Prag'la birlikte F Grubu'nda mücadele eden Hamburg 4 maçta 3 galibiyet aldı, grubu 9 puanla lider tamamladı. Grupta 7 gol atan Hamburg kalesinde 3 gol gördü.

3. turda Hollanda temsilcisi NEC Nijmegen'le eşleşen Hamburg; deplasmandaki ilk maçı Trochowski, Alex Silva ve Olic'in golleriyle 3-0 kazandı. Alman ekibi rövanşta da Olic'le galip gelerek 4. tura yükseldi.

2008/09 sezonu başında Mohammed Zidan (Borussia Dortmund), Rafael Van der Vaart (Real Madrid), Vincent Kompany (Manchester City) ve Nigel De Jong (Manchester City) gibi oyuncularla yollarını ayıran Hamburg; Mladen Petric (Borussia Dortmund), Khalid Sinouh (Kasımpaşa) ve Marcell Jansen (Bayern Münih) gibi isimlerle kadrosunu takviye etti.

Hollandalı Martin Jol'un çalıştırdığı Hamburg'un kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Kaleci
1 Frank Rost
12 Wolfgang Hesl
29 Raphael Wolf

Defans
2 Alex Silva
3 Thimothée Atouba
4 Bastian Reinhardt
5 Joris Mathijsen
7 Marcell Jansen
16 Michael Gravgaard
19 Jerome Boateng