Wicked

Game Designer

H2_DesolationAction02.jpg

H2_DesolationAction01.jpg

H2_TombstoneAction02.jpg

-Resim Silinmiş.
Halo 2, saf aksiyon olduğundan, yapımcılar araç ve silah konusunda çok cömert davranmış durumdalar. Oyundaki amacımız önümüze gelen çok sayıda düşmanı yok ederek ilerlemek olduğundan, daha ilk dakikalarda aksiyonun tadına varabiliyorsunuz. Zaten ilk oyunu oynayanlar bu durumun ne kadar başarılı olarak oyuna aktarıldığını ezbere biliyorlardır. İkinci oyunda da bu böyle devam ediyor ve oyuncular önlerine sunulan silahların çeşitliliği ile beraber düşmanlarını yok etmeye devam ediyorlar.

Dedik ki silah yelpazesi geniş tutulmuş.. Kendi tarafımızdaki silahların sayısı oldukça geniş, tabi bir de düşmanlarımızın silahlarını kullanabilme özelliğimiz var. E düşmanlarımız da uzaylılar olunca, kullanacağımız silahların çeşidi ve gücü konusunda sanırım bir şüpheniz kalmayacaktır. Zaten ilk oyunda olan çift silah kullanabilme özelliği, vuruş gücümüzün şüphesiz en büyük kaynağı. Yine ilk oyunda yer alan bir diğer özellik ise, karakterimizin üzerine geçirdiği enerji kaynaklı zırh, az da olsa karakterimizi düşmanlarda korumayı başarıyor. Tabi onunda bir sınırı var. Bu enerji bittiğinde "öp de geçsin" felsefesi oyuna dahil oluyor ve azalan canımızı ateşsiz bi yerde bekleyerek çoğaltabiliyoruz. Güneşten yanan bir insanın gölgede oturup canlılığını kazanması gibi bir şey bu (bağlantıya bak). O yüzden düşmanlarınız karşısında kolay kolay öleceğinizi zannetmiyorum.

Yapımcıların abarttıkları bir diğer ve son nokta ise araçlar.. İlk oyunda da yer alan araçlar, bu seferki buluşmada oldukça çeşitlenmiş durumdalar. Küçük araçlardan kocaman tank benzeri araçlara, gerektiği zaman uçabilecek kapasiteye sahip araçlara kadar her türlü makine karşımıza çıkıyor. Tabi bunları kullanıp kullanmamak size kalmış ama her aracın hücum gücünü de kullanmak çok mantıklı geliyor. Tabi bir yerden bir yere gitmek için de yaya yolunu seçmek biraz mantıksız geliyor. Zaman kaybı olur hiç değilse.

Multiplayer oynayalım, hadi ama!?

Oyunun tek kişilik senaryosunu oynayıp bitirdikten sonra, her zaman yaptığımız gibi çok kişilik moda geçeceksinizdir. Aslında yapımcılar bu konuda bir yenilik getirmiş durumdalar. Multiplayer modu sayesinde, diğer oyuncular ile ister yan yana, isterseniz karşı karşıya savaşmak mümkün. Günümüzdeki bir çok FPS için geçerli olan bu uygulama, oyuncular açısından pek yadırganmayacaktır..

Ben denedim ve çok kişilik modda da çok eğlendiğimi söylemek istiyorum. Özellikle kişisel olarak tanıdığınız arkadaşlarınızla ve karşı karşıya oynarsanız, muhteşem iddialar ortaya çıkıyor oyunda.. "Ben seni bu kadar vurdum, sen beni şu kadar vurdun, ben seni yendim" gibi eskimiş ama dalgasını koruyan konuşmaları çok sıkça duyabilirsiniz.

Sonuç olarak oyun saf aksiyonlardan beklenen eğlenceyi sonuna kadar karşılıyor. Hiç değilse yapımcıların tecrübeli olması, oyunu almanız için bir sebep sayılabilir. Zira günümüzde çıkan vasat oyunlarda yaşadığınız kötü tecrübeleri yaşamayacağınızın garantisini verebilirim. Sesler ve kontrollerdeki bazı eksikliklere rağmen oyun rahatlıkla oynanabilecek düzeye çıkıyor. Zaten oyunu beğenmezseniz, shotgun'ınız ile evimi basabilirsiniz, kahvemi içebilirsiniz...
=)) Ben yazmadım ben yazmıs gibi satın =))

-Resim Silinmiş.

ALINTIDIR !
Yelpaze

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

SonSAHNE

Bilgiliyim
Demo olmasa indircektim :lol: Halo serilerinin hep adını duyarım ama daha oynmak hiç nasip olmadı...

o kadar da güzel bir oyun deil ama meraklıları için bilmem. çalışma için saol

Yukarı Alt