'Hakemler tarafından yıpratıldık'
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sezon başından bu yana bariz hakem hataları nedeniyle şampiyonluk yolunda çok büyük kayıplar verdiklerini söyledi. Genç teknik adam, "20 yıllık futbol hayatımda hiçbir takımın bu kadar mağdur edildiğini görmedim" ifadesini kullandı.
497667saglam.jpg

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, şampiyonluk yarışında avantajlarını kaybedip geride kaldıklarını, ancak ligdeki son 4 maçlarını da kazanarak, rakiplerinin puan kaybetmesini bekleyeceklerini söyledi.
Sağlam, BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dört haftada 9 puan kaybettiklerini hatırlatan Sağlam, ''Biz nasıl kaybettiysek, rakiplerimiz de kaybedebilir. Sonuçta kendi aralarında oynayacakları maç da var. Biraz zor gözüküyor, ama imkansız değil. Biz önümüzdeki 4 maçı da kazanıp bekleyeceğiz. Şu anda ilk düşüncemiz Çaykur Rizespor'u yenmek. Bunun için çalışıyoruz'' dedi.
Bu sezon sonunda Intertoto Kupası'na katılma ihtimalinin bulunduğu hatırlatılıp, bu kupaya katılıp katılmayacaklarının sorulması üzerine Sağlam, ''Katılmamamız gibi bir durum söz konusu değil, ama biz bunu düşünmüyoruz. Kalan maçlarımızı kazanarak, en azından Şampiyonlar Ligi veya UEFA şansını sürdürmek amacındayız'' yanıtını verdi.
''HAKEMLERİN TUTUMU YIPRATTI''
Liderliği ele geçirdikten sonra neden düşüş yaşadıkları sorusuna Sağlam, ''Uzun bir aradan sonra lider olduk ve 3 hafta zirvede kaldık. Bunu devam ettirmek gerekiyordu. Bizlerin ve futbolcuların zaman zaman hataları oldu, kayıplar oluştu, ama sezon başında bu yana hakemlerin tutumu bizi yıprattı ve geride bıraktı. Mazeret üretmek istemiyorum, ancak 20 yıldır Türkiye'de oynuyorum, hiçbir takımın bu kadar mağdur edildiğini görmedim. Bizim aleyhimize yapılan bariz hatalar oldu. Bunları belirtmek gerek'' yanıtını verdi.
Sağlam, basın mensuplarının, futbolcuların, paralarını alamamaları nedeniyle performans düşüklüğü yaşayıp yaşamadıklarını sorması üzerine, ''Bizde de, her kulüpte yaşanan sıkıntılar yaşanıyor. Futbolcular profesyonel insanlar. Geçimlerini futboldan kazanıyorlar, ama bizim kulüpte büyük oranda böyle sıkıntılar yaşanmadı. Zaten parasal sıkıntılar halledilebilir, ama puan kayıpları telafi edilemez. Her türlü sıkıntı yaşanır, ama hiçbir profesyonel futbolcu, bunun kendi geleceğini etkilemesine izin vermez'' dedi.
Transferle ilgili bir soruya da Sağlam, şu an gündemlerinde bulunmadığı ve sezon sonunda bu konuları değerlendirecekleri yanıtını verdi.
SCHILDENFELD KONUSU
Schildenfeld'in performansının son dönemlerde eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Ertuğrul Sağlam, ''Maalesef, sabırlı ve hoşgörülü davranamıyoruz. Diatta ve Higuain konusunda da bunları yaşadık. Camianın içinde bulunduğu durumdan dolayı sabırsız davranılıyor. Diatta, şu anda Newcastle'da oynuyor. Herkese bir adaptasyon süreci gerekebiliyor. Daha sabırlı ve hoşgörülü davranmalıyız'' dedi.
BAŞKA TEKNİK DİREKTÖRE TEKLİF
Ertuğrul Sağlam, bazı gazetelerde yer alan ve Beşiktaş'ın, İspanya'nın Valencia takımının eski teknik direktörüne teklif götürdüğü haberinin hatırlatılması üzerine, ''Bu konuyu başkanla konuştuk. Böyle bir teklifin kesinlikle yapılmadığını söyledi. Zaten benim de bir endişem yoktu. Görevimize devam ediyoruz'' dedi.
Avrupa Şampiyonası sonrası milli takım için düşünüldüğü konusunda bazı spekülasyonların yapıldığının belirtilmesi üzerine de Sağlam, ''Hayır, öyle bir şey yok. Her Türk antrenörünün gönlünde milli takımı çalıştırmak vardır. Şu anda milli takımımızın başında, bizim de hocamız olan Fatih Terim var. Takımımızın durumu da çok iyi. Kendilerine Avrupa Şampiyonası'nda başarılar diliyorum. Böyle bir konu gündeme gelmedi. Şu anda Beşiktaş gibi büyük bir kulüpte çalışıyorum. 2010 yılı ocak ayına kadar da sözleşmem var ve burada yapacak daha çok da işimiz var'' diye konuştu.

ben bu ertuğrul sağlam kadar ezik adam görmedim...
Koyu 1 gfbliyim ona rağman maçlarda bizim ne haklarımız yeniyor onların 1 hakkı yendi diye ne biçim adam bu :evil:

boroforamir demiş ki:
Koyu 1 gfbliyim ona rağman maçlarda bizim ne haklarımız yeniyor onların 1 hakkı yendi diye ne biçim adam bu :evil:
1 maç mı ?_? her mac penaltısı verilmeyen yada her mac haksız yere 10 kisi kalan hangi takım acaba?_? yada olmadık yere penaltı kazanan ve mac kazanan takım hangisi ?
biseyler soluceksen arastır oyle gel :twisted:

addIcFb

Aileden
evet becnede haklı adam ama en çok tırıvırıdan gs puan kzandı :wink1:

boroforamir demiş ki:
Gülüm sen maç izlemiyon galiba bize ne haksızlıklar yapıldı bilmiyon ankaraspor maçında haksız bir penaltınız verildi ama mal Kezban atamadı sonra ALLAH cezanızı verdi ve berabere kaldınız.

Yukarı Alt