Hakem Çakır'ı eleştiri yağmuruna tutan Zico, "Bu maçta hakemlik yapacak kapasitesi olmadığını gördüm. Öğrenmesi gereken şeyleri öğrenmek için okuluna dönmesi gerekir" dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, Galatasaray’a 2-1 yenildikleri Fortis Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesiyle ilgili, maçın hakemi Cüneyt Çakır’ı sert bir dille eleştirdi.Hakem Çakır’ı eleştiri yağmuruna tutan Zico, "Bu maçta hakemlik yapacak kapasitesi olmadığını gördüm. Öğrenmesi gereken şeyleri öğrenmek için okuluna dönmesi gerekir" dedi.Gökhan Gönül’ün kırmızı kartla oyundan atılmasının maçın sonucuna yüzde 100 etki ettiğini savunan, bu futbolcusunun kırmızı kart görmesine anlam veremediğini belirten Brezilyalı teknik adam, hakemin kırmızı kart kararında kötü niyetli olduğunu düşündüğünü ifade etti.Zico’nun maçın hakemine yönelik eleştirili sözleri özetle şöyle:"Futbolun içinde özellikle burada yeni yeni şeyler görmeye şaşkınlıklar içinde devam ediyorum. İlk defa futbol hayatımda top toplayıcı çocuğun hakeme kırmızı kart gösterttirdiğini gördüm. Gökhan elinde top varken diğer topu nasıl eline alacak? Bilmiyorum eğitildi mi bu top toplayıcı çocuklar, mutlaka eğitilmiştir. Gökhan gibi yetenekli, parlayan bir yıldız, içinde kötülük olmayan, maçı kötüleştirecek kafasında hiçbir şey olmayan, takımını kötüye sürükleyecek bir şey kafasından bile geçmeyen oyuncu bir tane insan tarafından oyundan atılıyor. Demek ki bunu da görecekmişiz. Anlamaya çalışıyorum fakat anlayamıyorum. İlk defa top toplayıcının bir futbolcuyu kırmızı kartla oyundan attırdığını görüyorum.

"YANLIŞ BİR KARARLA KAZANIRSAM İÇİM RAHAT ETMEZDİ"
Zico, yaşadıkları olumsuzluklara rağmen kazanmış olsalardı yine de bu sitemlerini dile getirip getirmeyeceği sorusuna ise şöyle yanıt verdi: "Eğer, benim iki senelik çalışma sürem içinde nasıl bir insan olduğumu takip ediyorsanız, bu konu hakkında nasıl yorum yapacağımı biliyorsunuzdur. Ben futbolu seviyorum. Ben hakem hatasıyla kazanacaksam hiç kazanmayayım daha iyi. Bu konuda kesinlikle içim rahat etmez. Hata olsaydı ve biz buna rağmen maçı kazanmış olsaydık, ne gördüysem onu söylerim. Yanlış bir kararla kazanırsam benim içim rahat etmez.

ZICO YÖNETİMİNDEKİ FENERBAHÇE, EZELİ RAKİBİ GALATASARAY’A KARŞI İLK YENİLGİSİNİ ALDI
Fortis Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçında Galatasaray’a 2-1 yenilerek elenen Fenerbahçe, teknik direktör Zico yönetiminde ezeli rakibi Galatasaray’a karşı ilk kez yenildi.Zico’nun görev süresi içinde Fenerbahçe ile Galatasaray arasında daha önce yapılan ve 3’ü Turkcell Süper Lig, 1’i de Fortis Türkiye Kupası olmak üzere 4 maçtan 3’ünü sarı-lacivertli takım kazanmış, 1 maç ise berabere sonuçlanmıştı. Türkiye’deki 2. sezonunu geçiren Zico, Fenerbahçe’nin başında çıktığı toplam 11. derbi maçta ise 2. yenilgisini almış oldu.

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Hakem maçı katletti bizim bu işi bırakmaya hiç niyetimiz yok o hakem bu artık hakemliği bırakmassa
biz talebini isteyelim ya otoritesis bebe diyim artık başka ne demek lazım

Bence anaokuldan başlaması lazım ordaki cocuklar bile daha iyi kara verirdi :?!!!

Yukarı Alt