1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Günümüzde Kervan Sistemi

1. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
    Her yüksek lvl ve profesyonel oyuncu bilirki, . Sorun şunlardır;

-60 lvl den sonra sadece 75 lvl için "Behemoth" ve "Dark lizard" mevcut. Dolayısı ile kervanlarda artık çekilememezlik söz konusu... 60 Lvl Boz Öküz (Fire Ox) bile npc thieflerin/hunterlerin tek atack ile ölmesi üzerine 1 yıldızlık mal bile çekilmekte çok büyük zorluk yaşanıyor. Sonuçta neredeyse her 100m de bir yeni bir hayvan çekmek zorunda kalıyoruz. Bu yüzden düşük lvl kervancı karakterler açmak zorunda oluyoruz. (ağırlık 30lvl civarı olmakta)

-Kervan sisteminde en büyük avantajın hırsızlarda olması sorunuda mevcut. Çünkü 1 kervan 45dk sürmekte, ancak bir kervanı soymak 10dk sürmektedir. Hırsızlarında bırakacağı yerler olsaydı daha çekişmeli ve hoş olurdu.

-Kervancılık zevk amacı ile bile olsa, yinede yapmak çoğu kişi için cazip gelmemektedir. Oyunumuzda henüz şöyle sürekli yapılabilecek bir heyecan ve çekişmeli savaş sistemi halen yok. Kale savaşları 2 haftada bir yapılmakta, "capture flag" eventleri ise tam olarak adil değil ve "kamp" dediğimiz spawn noktasında beklenerek veyahutta sıkıya gelen oyuncuların "return scroll" ile kaçmaları ile son bulmaktadır.

Not: Yeni legend ile battle arena ekleneceği söyleniyor ama, ne kadar iyi olacak ve capture gibi bugları olacak mı? Henüz bilmiyoruz...

-Ayrıca kervanda 90lvl ve üzeri hunterler için kârdan çok parasal zarar getirmektedir. Çekilen zorluklar ve kaybedilen exp bazen üstüne tuz-biber olmaktadır.

Bana göre;

-60lvl'den yüksek lvl'deki yük hayvanları daha kolay bulunur olmalıdır. Hatta "Stable"'de satılması bile büyük mutluluk olurdu. Herkes oyunun ilk zamanlarındaki gibi zevki vereceğine eminim

-Hırsızlarında kendi kervanlarını götürmeye çalışacakları bir NPC oluşturulması biraz olsun daha zevkli ve çekişmeli bir kervancılık ortaya bırakacağından eminim. Hiçbir sonuçta hiçbir kervancı "return scroll" ve benzerinde 1 kağıt kullanamamaktadır.

-Şehirler arasındaki ürünler ve kâr oranları NPC'lerden öğrenebilir olması güzel olurdu. Ayrıca borsa gibi belli ürünlerin fiyatları yükselmesi veyahutta düşmesi gibi şeyler oyunun kervancılık sistemine tat katacaktır.

-Yük hayvanlarına çok daha fazla pahalı malları yüklenir olması daha iyi olacaktır. 1 kervan yaklaşık 3lvl Trader bir yavaş hayvanına (Develer ve Öküzlere) yaklaşık 1milyon değerinde yük taşıyabilmektedir. Fakat bu 80lvl ve üzerindeki oyuncular için bile, zevk vermeyecek veyahutta masrafını karşılayamayacak bir ücrettir. 2milyon değerindeki bir yük ile şehirlere götürülebilmesi biraz daha oyuncuları kervancılık sistemine çağırabilir olurdu.

Not: En basit ve en kolay kazanç hırsızlarda olduğu için, güçlü bir oyuncu tek başına soyduğu kervanlarla çok kolay para kazanır. Fakat bir hunter kervancının sattığının %25 ini aldığı için, hunter başarı ile sonuçlandırdığı kervancılıktan yinede zarar ederek çıkabilmektedir.

Evet arkadaşlar, neredeyse unutulmuş olan kervancılık sistemi hakkında bu şekilde düşüncelerim var. Sizinde düşünceleriniz bu konu altında tartışma olarak devam etmesi dileği ile...

2. NightStalker

NightStalker Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kesinlikle çok haklısın aklıma ilk çarlarım geldi 20lwl i iple çekerdik direk white flag alıp kervan yapardık ne günlerdi be :roll:

3. Toxicated

Toxicated Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Point Blank TR - GM
    Çok güzel noktalar değinmişsin. Aslında bu yazıyı komple alıp joymax 'a göndersem mi diye düşündüm bir ara :muck:

4. atika30

atika30 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çoğu kişi uniqe peşinde koştuğu için ve senin verdiğin sebeplerden dolayı fazla bir kervan trafiğide yok bence hoş olmayan nokta burası bence joymax ay boyunca en çok kervan çekene/soyana/koruyanlara bir ödül felan verse yada böle teşvik için event yapsa çok daha eğlenceli olur şahsen ben bu oyunu sadece kervan soymak için o aksiyonu yaşamak için oynuyorum.

5. _By_DaDaSsS_

_By_DaDaSsS_ Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Oyun kervan üstüne kurulu adıda SİLKROAD ama kervan ceken yokkk

6. Viski

Viski Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öqrenci
    GÜzel yerlere deginmişsin sölediklerine kesinlikle katılıyorum :wink1:

7. MainMagic

MainMagic Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Game Master
    3 seneden fazla süredir bu oyunu oynuyorum ve ilk başladığımdaki kervan zevkini hiç bir zaman alamadım.Artık millet nadiren karşılaştığı job savaşlarının videosunu çeker oldu.Joymax job sistemini düzeltmemekte niye ısrar ediyo anlamadım.Düzeltseler kar yapmak için 1 silke sattıkları trader petlerinden daha çok satıcaklarına eminim

8. Nereus

Nereus Old School olduser

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kervan çekmek tamamen zevk işi şu durumda. Bence paranın bir önemi yok.

9. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Legend 1'in çıkmasından kalma bir sistemle yaşıyoruz halen, hiçbir geliştirme yapmaması elbetteki büyük bir eksiklik

10. Extrowe

Extrowe   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sonuna kadar katılıyorum joymax bi gün anlayacak diye umuyoruz :P

11. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zaten ummaktan başka elimizde yapacak birşey yok...

12. javocu

javocu Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Oyun 70 level sınırındayken tam kervancılık oyunuydu.Şimdi hiçbir zevki yok.

13. saturnus

saturnus Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri web tasarım
    Tek kelime ile süper bir yazı yazmışsın dediklerin Hepsi fazlasıyla doğru.Su zamanda saten kervan la para elde etmek isteyen yok neden?Çünkü kazandırmıo :D Hakkaten bu yazıyı bi joymax a ilet istersen bakarsın GM bile yaparlar seni :twisted: (gm olursan full nova robe fmale set sipariş edeyim şimdiden :D:D:D