1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Güneş: Fatih`i Aradım Ama Açmadı

1. Arcadia

Arcadia Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Trabzonspor teknik direktörü Şenol Güneş, Antalya kampında düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Belek Papillon Aycha Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında hazırlık çalışmaları ve son gelişmeler üzerinde değerlendirmelerde bulunan Güneş, daha sonra soruları cevapladı.

Kampta iş kaybı acısından fazla olumsuzluk yaşamadıklarını dile getiren tecrübeli teknik adam şunları söyledi:

“İki etaplı bir kamp süreci geçirdik. Bu arada da iki maç oynadık. Bu daha iyi oldu. Eskileri ve yenileri tanıma fırsatı buldum. Oyun acısından fazla değişiklik yapmadık. Önümüzde Sivasspor maçı var. Lige iyi başlayıp iyi bitirmek istiyoruz. Güzel futbol oynamak amacımız. Burada da çalışmalarda işlemeye çalıştığımız koşan ve iyi pas yapan bir takım olmamız gerektiği. Gelişmeler olumlu, ancak yeterli değil”

Görev süresi boyunca yönetim kurulunun olağanüstü desteğini gördüğünü dile getiren Güneş, “Personel arkadaşlarımız takımdaki bütün oyuncuların daha iyi olmasına çalışıyor. Takım olma yolunda katkı yapıyorlar. Daha da iyi olacak. Birlikteliği daha fazla işleyeceğiz. Medya ilişkilerimiz de son derece olumlu. Hem biz hem sizin işlerinizi iyi yaptığınızı düşünüyorum. Şu ana kadar bir olumsuzluk görmedim. Görürsem bunu sizle paylaşacağım” dedi.

Herkesin ortak değerlerini koyarak iyi bir Trabzonspor çıkarabilineceğine dikkat çeken Güneş, şöyle devam etti:

“Transferler çok konuşuluyor. Bu durum zaman zaman olumsuzluk yaratıyor. Ancak bir yarış varsa transfer konuşulması doğal. Bizim ortak paydamız Trabzonspor burası kimsenin hevesini gidereceği yer değil. Trabzonspor devamlı yenilenen bir takım olacak. Şu anda bir isim yok. Transfer etmek istediğimiz oyuncu Fatih vardı. Ancak olmadı.

Fatih bizim kaptanımız, genç takımdan alıp A takıma getirdiğimiz, Trabzonsporluluğu tartışılmayacak biri. Trabzonspor değerleriyle büyür. Değerleri vuruşturarak Trabzonspor’u küçültmeyeceğiz. Biz Mardınli’yi, Kayserili’yi Trabzonsporlu yaparken kendi değerlerimizi kaybedemeyiz. Başkanımız Sadri Şener dünkü konuşmasında noktayı koydu. Ben de onun altına imza atıyorum. Biz Fatih'i kazanmak istiyorduk. Kapıyı sert kapatmak kapının bir daha açılmamasını sağlar. Büyük insanların kapıyı iyi kapatıp iyi açması gerek. Başkalarının sizin üzerinizden Trabzonspor’a zarar vermesine izin vermeyin.

Taraftar takımın geleceğidir, ben de taraftarım, Fatih de taraftar. Ama bazen nerde ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kulübü sahiplenmezsek taraftar değiliz. Biz Fatih’i taraftar sussun diye almıyoruz. Fatih iyi futbolcu, iyi lider onun için almak istedik. Fatih Tekke açıklamalarında Ünal Karaman’la ilgili daha dikkatli konuşmalıydı. Belki bir hafta sonra birlikte çalışacaklar. Ya da biri başkan diğeri antrenör olabilir. Medya çok güzel bizi birbirimize vurduruyor. Bir tarafta Başkan’ın açıklaması, bir yanda Fatih'in sözleri var. Çatışma var gibi görülüyor. Bunda da medyanın çok suçu yok. Örneğin beni seven de var, sevmeyen de. Biz futbolun yanı sıra olgun davranışları olan bir takım olduğumuz için sevildik. Çocuklar hata yapabilir. Fatih de hata yapmış olabilir. Ama çok daha dikkatli olmalıyız. Ben de Fatih'i aradım ama telefonu açmadı ve bana dönmedi. Bu beni de üzdü. Ama Ünal'a da haksızlık yapmayalım. Konuları konuşarak gündem yapmak istemiyorum. Herkes karşılık vermeye çalışırsa kaos daha büyür. Fatih de kendi konumunu biz de kendi konumumuzu korumalıyız. Bu tip konuşmaların ne ona ne bize faydası olur. Bu konuşmalardan sadece Trabzonspor'u kaos ortamına çekmek isteyenlierin dışında kimse kazançlı çıkamaz. Bu olaylar 10 gün sonra yeniden gündeme gelir. Yani rüzgar ekerseniz fırtına biçersiniz"

Takımda savunma bölgesinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığına değinen Güneş, ekiple ilgili şu bilgileri verdi:

“Sakatlıkları olan oyuncular var. Bakın sorunlu olan oyuncuları gönderebiliriz. Ekonomisiyle, uyumuyla başarılı olan oyuncuları tutacağız. Ekonomik bir limitimiz yok. Limit rakam olarak yükseldi onu aşağı çekmeye çalışıyoruz. Oyuncuların kazanmasını istiyorum ama bunu yaparken de ancak daha iyi oynamalarını bekliyoruz. Ben hocayım oyuncuların iyi oynamasını sağlamak görevim."

2. Presence

Presence Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Mesaj çekseydin güneş ^^

3. last_knight

last_knight Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar: