Günlerden bir gün 3 tane Rahibe günah çıkarmak için Papaz'ın yanına gitmiş... Papaz rahibelerin yanyana diz çöküp oturmalarını istemiş ve baş tarafta oturan rahibeye sormuş;
"-Anlat bakalım ne yaptın"demiş.. Rahibe suratını asıp kafasını eymiş..Papaz sert bir şekilde tekrar sormuş;
"-Anlatsana ne yaptın!"...Rahibe cevap vermiş;
"-Ben çok kötü bir şey yaptım. Elime aldım.."demiş.. Buna çok kızan Papaz;
"-Bunu nasıl yaparsın.Sen bir rahibesin!Hemen git kutsal su ile elini yıka gel"demiş.. Ve ikinci Rahibeye sormuş;
"-Sen ne yaptın anlat hemen!"demiş.. Rahibe kafasını eymiş anlatamamış... Papaz sert bir şekilde tekrar sormuş;
"-Ne yaptığını anlattt!"demiş..Ve rahibe cevaplamış;
"-Ben g.t'üme aldım..."demiş..Papaz buna çok sinirlenerek;
"-Sen nasıl yaparsın bunu ahlaksız..Sen rahibesin..Hemen git kutsal su ile g.t'ünü yıka!"demiş..Ve 3. Rahibeye sormuş;
"-Anlat ne yaptığını,sıra sende"demiş....Rahip hemen cevap vermiş;
"-Bende en iyisi gidip kutsal suyla ağzımı çalkalayayım" :mrgreen:

Aslında sonu tam olarak böyle değil :D Benim okuduğum kadarıyla anlatayım;

4 rahibe ölmüş ve öldükten sonra günahlarından arınmak için meleklerin önünde sıraya girmişler:

1. rahibeye sormuş ne yaptın? dokundum demiş ve tamam git dokunduğun parmağı kutsal suya yok demiş.2. rahibe elime aldım demiş git hangi eline aldıysan suya yok geç demiş. bu arada 3. ve 4. rahibe konuşurken birden yer değiştirmişler. Melek de bunu görmüş ve ne oldu niye yer değiştirdiniz yerinize geçin demiş. 4. rahibe demiş ki;" arkadaş g.tünü sokmadan bi ağzımı çalkalayıp geçicem "

:D

Yukarı Alt