Güle güle Halil!
Almanya Birinci Futbol Ligi takımlarından FC Schalke 04'ün teknik direktörü Felix Magath'ın, Halil Altıntop'un da bulunduğu 8 yıldız oyuncusunu gelecek sezon takımdan göndermek istediği belirtildi.

Bild gazetesinde yer alan haberde, mali sorunlar çeken FC Schalke 04’ün pahalı olan kadrosunu azaltacağı ifade edildi.
Magath, oyuncu giderlerini düşürmek istediklerini ve kaleci Manuel Neuer’in dışında diğer oyuncuların satılabileceğini kaydetti.
Gönderilecek oyuncuların başında, yıllık ücreti 3,8 milyon Avro olan Kevin Kuranyi’nin yer aldığı ifade edilen haberde, yıllık 2,5 milyon Avro kazanan ve değeri yaklaşık 4 milyon Avro olan Halil’in de gönderilecek oyuncular listesinde olduğu belirtildi.
Haberde, Gerald Asamoah, Levan Kobiashivili, İvan Rakitic, Vicente Sanchez, Albert Streit ve Rafinha’nın da bu listede yer aldıkları kaydedildi.

"HEDEFİM İNGİLTERE"

Milli futbolcumuz Halil ise, kariyer hedefinde İngiltere’de futbol oynamanın bulunduğunu bildirdi. Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan, TamSaha Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Halil Altıntop, Schalke 04 ile sözleşmesinin bu sezon sonunda bitecek olmasıyla ilgili, "İngiltere Premiere Ligi’nde forma giymeyi düşünüyorum. Kafamda ise özel bir takım yok. Türkiye’den her zaman cazip transfer teklifleri aldım. Ama kariyerimi Türkiye’de sürdürmeyi şimdilik düşünmüyorum" dedi.
Almanya ile Türkiye ligi arasında çok fark bulunduğuna dikkati çeken Halil Altıntop, "Almanya’da maçlar çok daha tempolu geçiyor ve lig fiziksel olarak daha üst seviyede. Bir de Türkiye’de futbol hala oyuncuların bireysel yetenekleriyle taşıdığı takımlar arasında geçiyor. Almanya’da ise takım oyunu ön planda. Maçları izleyince, Alman futboluna kıyasla inanılmaz eksiklikler gördüğümü söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.
Halil Altıntop ayrıca, Beşiktaş’ta forma giyen eski takım arkadaşı Fabian Ernst’e övgüde bulunarak, "Bence Ernst, çok akıllı bir futbolcu. Bir takımı yönlendirebilecek beceriye sahip. Geçen sezon hem lig kupası, hem de Türkiye Kupası’nın kazanılmasında büyük pay sahibiydi" diye konuştu.​

Yukarı Alt