addIcFb

Aileden
Fenerbahçe'nin yıldız futbolcusu Daniel Güiza, Fenerbahçe'nin bu sezonki kötü durumundan kurtulacağını belirtirken, bunun her zaman yaşanabileceğini belirtti! Aragones'i ve taraftarı da öven golcü yıldız, Türkiye ile İspanya maçının zor geçeceğini de belirtti!

DaniGuiza_NuriaBermudez.jpg

Lig TV Muhabiri Tunç Elibol, İspanya’da Marca Spor Gazetesi'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Pichichi, Zamora, Miguel Munoz ve Guruceta ödüllerini alan Fenerbahçeli Daniel Güiza ile ülkesinde bir röportaj gerçekleştirdi.

Aldığı ödül hakkında konuşan yıldız futbolcu, “Benim için çok özel ve büyük bir ödül” derken, “Başarımı devam ettirip, bu ve bunun gibi ödülleri tekrar kazanabilmek için çok çalışacağım. Casillas, Hernandez gibi oyuncularla bu ödülü almak rüya gibi. Bunu hayal bile demezdim” diye konuştu.

Güiza, Türkiye ile İspanya’nın 2010 Dünya Kupası eleme grubunda karşılaşacak olmalarından ötürü heyecan duyduğunu da ifade ederken, “Türkiye’ye karşı oynamak çok önemli ve güzel olacak. Türkiye güçlü bir takım ve gruptan çıkmak istiyor, gerçekten de çok zor bir olacak” dedi.

Fenerbahçe’nin bu sezonki kötü durumunu da yorumlayan golcü futbolcu; “Futbol böyledir. Bir maç kaybedersiniz, sonra tekrar kaybedersiniz. Sonrasında bir maç kazanırsınız ve artık kazanmaya devam edersiniz. Bunlar futbolda her zaman olmuştur. Ben önümüzdeki hafta kazanıp, çıkışa geçeceğimize inanıyorum” dedi.

Aragones’i de öven Güiza, “Aragones gelmiş geçmiş en iyi teknik direktörlerden biri. İspanya ve Fenerbahçe Milli Takımı’nda onunla çalıştığım için gurur duyuyorum. Beni sürekli olarak motive ediyor. Umarım yıllarca birlikte çalışırız” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe taraftarının verdiği desteğin kendisini mutlu ettiğini de belirtirken, “Fenerbahçe taraftarının beni desteklemesi hoşuma gidiyor. Fenerbahçe gibi büyük bir takımın taraftarlarınca desteklenmek bir oyuncu için çok büyük bir onur” dedi.

cRueL_Boy

Tanınıyorum
Guiza İspanya'yı beLki de kurtaran adam.Maçı izLemedim ama 84.dakikada 2.goLün asistini yapmış
Biz bu adamı goL makinesi diye mi aLdık yoksa çamaşır makinesi diye mi?

Yukarı Alt