1 aydan daha uzun zamandır 6 veya 7 defa guild ve union resmi koyuyorum gözükmüyor arkadaş var mı böyle bir sorun anlamıyorum çıkmıyor resimler benden kaynaklanıyor sanmayın kimse resimlerimi görmüyor resimlerin özellikleri istenilen özellikler ile aynı silkroadı kaç defa sildim kurdum değişen birşey olmadı acaba sorunum ne ? Bilen biri var mı aranızda arkadaşlar :!!&%&!

FantastiC demiş ki:
1 aydan daha uzun zamandır 6 veya 7 defa guild ve union resmi koyuyorum gözükmüyor arkadaş var mı böyle bir sorun anlamıyorum çıkmıyor resimler benden kaynaklanıyor sanmayın kimse resimlerimi görmüyor resimlerin özellikleri istenilen özellikler ile aynı silkroadı kaç defa sildim kurdum değişen birşey olmadı acaba sorunum ne ? Bilen biri var mı aranızda arkadaşlar :!!&%&!
Yardımcı olun rica ediyorum herkesden :oldie:

ben bi kere koymuştum da resmin ismini bişeyşer yapıp silkroad klasörünün içine atıyoduk. olmassa silip tekrar ykle olur heralde

FantastiC demiş ki:
FantastiC demiş ki:
Yardımcı olun rica ediyorum herkesden :oldie:

Guild Kurma

1. 3 gün Guild cezalı olmama.
2. En az LVL 20 olmak.
3. Bir guilde üye olmamak.
4. 500K paranız olması.

Bu şartlar da bir sorun yoksa guild npc ye gidiyoruz.

Guild npc den açılan pencereden Create a new guildi seçiyoruz.

Karşımıza guildin ismini yazacağımız pencere çıkıyor. Buraya en fazla 12 haneli guild ismini yazıyoruz.

Sizin seçtiğiniz Guildi açmak isteyip istemediğinizi soruyor. Buraya "Yes" yani evet diyoruz.

500.000 Gold karşılığında Sizin seçtiğiniz guildi yaratıp yaratmayacağını soruyor. Guildi yaratmak için eminseniz. Yes tuşuna basıyoruz.

Hayırlı olsun Guildiniz açılmıştır.

Guild Level Alatma :

LVL 1 - 15 Oyuncu
LVL 2 - 20 Oyuncu Guild Kasası
LVL 3 - 25 Oyuncu
LVL 4 - 35 Oyuncu Guild logosu, oyunculara rütbe vermebilme
LVL 5 - 50 Oyuncu Union Masterıysanız Union logosu koyabilme

Gerekli GP toplandıktan sonra

LVL 2 için 3 M
LVL 3 için 9 M
LVL 4 için 15 M
LVL 5 için 21 M

Gerekli GP ve gerekli parayı toplandıktan sonra Guild NPC ye gidip Promote the guild seçeneğini seçiyoruz.

LVL atlatmak için gerekli olan GP ve parayı alacağını söylüyor. Burada "Confirm" seçeneğini seçiyoruz. Guild LVL atlama işlemini böylece bitirmiş oluyoruz.

Guild logosu yerleştirme :

Guilde resim Koymak için :

Guild emblem registration item - 1.000.000 Gold - 20.000 GP

Guildin resmini silmek için :

Guild emblem deletion item - 1.000.000 Gold - 20.000 GP

Ubiob resim Koymak için :

Union emblem registration item - 2.000.000 Gold - 30.000 GP

Unionn resmini silmek için :

Union emblem deletion item - 2.000.000 Gold - 30.000 GP

Logo : 16*16 pixel boyutların 24 bit özelliğinde bmp formatında hazırlayacağımız guild logosunu oyunu yüklediğimz yere gidip koyuyoruz ve ismini guildmark koyuyoruz. Bende " C:\Program Files\Silkroad "

Guild NPC tıkladığımız karşımıza gelen pencereden Purchase/sell guild item seçiyoruz...

Karşımıza çıkacak pencereden. Guild emblem registration item scroll alıyoruz.

Invertorymizde olan Guild emblem registration item scroll sağ tıklıyoruz.

Karşımıza onaylama kutusu gelecek Yes butonun tıklıyoruz...

İşlemimiz bitmiştir. Karşımıza kısa sürede guild logosunun yerleştirileceğini bildiren yazı çıkacaktır...

5-10 dak içerisinde guild logosunun yerine konduğunu göre bilirsiniz...

Guildi Başkasına devretme.

Guildi sadece guild içinde birisine devredebilirsiniz. Devredeceğiniz kişi guilde değilse guilde alıp devredebilirisniz.

Guild NPC ye gidip "Transfer leadership" seçiyoruz. Karşımıza çıkan pencereden guildi
devredeceğimiz kişiyi seçiyoruz ve Confirm tuşuna basıyoruz...

seçtiğimiz kişiye devretmek isteyip istemediğimizi soruyor. İstiyorsak "Yes" butonuna basıyoruz. Vazgeçerseniz "No" butonuna

Confirm butonuna basarak işlemi bitiriyoruz.

-------------------------------------------------------------------
Tenar'dan ilave bilgiler

A.Guild liderinin yetkileri :

Join (Guilde yeni oyuncu almak )
Withdrawl (guildden bir oyuncuyu çıkarmak)
Storage (guilde ait deponun kullanılması)
Notice (guild panosunun kullanımı)

Eğer guild lideri 45 gün oyuna girmemişse üyeler şehirlerde bulunan NPC lerde voite leader oy kullanarak kendilerine yeni bir guild lideri seçebilirler. % 60 oy çoğunluğuna sahip olan yeni guild lideri olur. Eğer iki kez oy kullanmış iseniz ilk kullandığınız oy geçersiz sayılacaktır.

Guild dükkanları (NPC) :

3 lvl üzeri guildler guild npc lerinden alışveriş yapabilirler.Bunları her 3 şehirde guild manager NPC si olarak bulabilirsiniz.

- Sadece guild lideri bu dükkanlardan item satın alabilir.
- Guild dükkanında guild, union için logo scroll (logo)/ mercenary (askerler)/ ve diğer itemlar (goods) satılmaktadır. Bu askerleri GP( guild point) ve altınla alabilirsiniz.
Askerler silah ve büyü olarak seçilebilmektedir.Silah kullanan askerler ok,glavie ve blade) büyü kullanan askerler (ateş,buz,light) dır.Bu askerleri her 20 dakikada bir kullanabilirsiniz.Yani arka arkaya bir kaç asker açıp kullanamazsınız.
Eğer sadece guild lideri iseniz ve guildiniz :
lvl 3 ise : 1 asker
lvl 4 ise : 3 asker
lvl 5 ise : 6 asker
eğer guildiniz aynı zamanda union lideri ise :
guild lvl 3 ise : 1 asker
lvl 4 ise : 5 asker
lvl 5 ise : 10 asker dir.

- Logo bölümünde, guild logo scroll u satın alabilirsiniz.
- Mercenary bölümünden,guild mercenary summoning scroll satın alabilirsiniz.
- Goods bölümünden, üyeleri yanınıza çağırdığınız scrollu satın alabilirsiniz.

Guild summon scroll :

Guild lvl 5 te kullanılan ve guild liderinin acil durumlarda guild üyelerini yanına çağırdığı scrolldur.

- Altın ve GP puanı ile satın alınabilmektedir.
- Bu scroll kullanıldığında , o an online olan bütün üyelere bir mesaj gitmekte ve tercihi sorulmaktadır.
- Agree ( kabul ) yada disadree ( red ) bu seçeneklerle liderlerinin yanına ulaşabilmektedirler.
- Eğer kabul etti iseniz bütün üyeler 30 saniye içinde liderin yanında olmaktadır.
- Bu mesaj 3 dakika sizin ekranınızda kalmaktadır.Eğer 3 dakika içinde yanıt vermezseniz otomatik olarak kaybolacaktır.
- 1 saatte bir kullanabilirsiniz.
- Sadece şehirlerde kullanabilirsiniz.

Yukarı Alt