Bir kısım da demiş kendi ülkendekine ne zaman yardım ettin diye. Zekat fitre bunlar habersiz verilir sağ elin verdiğini sol el bilmez. Afedersin ama filistinmiş pakistanmış hiç umrumda bile değil. Mühim olan parası da değil. ister 5 ister 500 olsun bu yardım kampanyaları her zaman bana rant çabaları gibi geliyor. Ben elimde olduğu müddetce fitremi zekatımı vermişim yada ailem vermiş . Bu ailemdeki biri oluyor bazen komşum oluyor yada komşunun bir tanıdığı oluyor. O kadar çok yardım etmek istiyosanız ve maddi gücünüzde yerindeyse gidin ramazan paketleri var marketlerin alın ve etrafınıza sessiz ve reklam yapmadan dağıtın bu sizin için en büyük kazanç olacaktır.

yahu belki katılmıcaksınız ama :D şimdi bi dogal afete katrılyonlarca yardım eden Ülke abd dir :D insanlar ölmesinde diye :D daha sonra o ülkeye savaş açan yine abd dir :D bu yardımlar ülke çıkarları prestijleri için :D yani abd ing veya vs dogal afet geçiren ülkelere yardım eder sonra o dogadan kurtardıkları insanları kendi eliyle öldürür.uzun lafın kısası bu ülkelerin ülkelere yardımları konusunda hiç bir ülkenin samimi olduguna inanmıyorum.vardır bi çıkar birant bişiler dönüyodur ortada uluslararası paltformda :D buda başka bi bakış açısı :D

DaRKWaTcH demiş ki:
Önce ülkemiz diyorsunuz soruyorum hanginiz hani şu arka mahallede her gün kahve önünde bu yaşına rağmen boyacılık yapan amca varya hani şu 2 sokak ötede her gün güneşin altında çakmak,kibrit,tesbih satan amca varya, hani şu 3 mahalle ötede hergün akşam keyifle çıtladığınız çekirdeği süpürüp para kazanan amca varya işte hanginiz birgün gel amca senle yemek yiyelim sana bir yemek ısmarlayayım dediniz acaba ?
Bu yardımları yapın çünkü pişkin pişkin önce benim ülkem diyorsunuz fakat kendi ülkenize yardım yapmıyorsunuz.Yukarda söylediklerimi yapan varsa sözlerim onlara değildir.10 liran varya 5 lirasını amcaya 5 lirasını pakistana yolla.Ama ikisinede yolla.
Fazla söze gerek yok.
Ps: +1

hmzsnmz demiş ki:
Bu yardımlara karşıyım arkadaş din kardeşiyiz diye istismar ediyorlar . Önce ülkemizdeki yardıma muhtaçlara el atsak ?
ülkendeki yardıma muhtaç olanlar ölmüyor hacım ^^ :D

Araplara yardım etmek, feneri avrupa liglerinde desteklemek gibi...
Başarılı olursa bi dert olmazsa ayrı bi dert...

bu konuyu şöyle bir okuyayım dedim bağış göndermeye niyetim yoktu Allah biliyo ya. .. ama bu kadar olumsuz ve düşüncesiz şeyler yazıldığını görünce telefona sarıldım.... Allah sonumuzu hayretsin. ne diyim....

Yukarı Alt