Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Google Video kapanıyor...

Ekonomik durgunluk, en büyük firmaları bile kemer sıkmaya zorluyor. Google bile krizden etkilenmekte. Henüz eleman çıkarmalara başlamayan ama masraflarını kısma yoluna giden firma, beklenen başarıyı elde etmeyen 6 projeyi sonlandırma kararı almış. Sonlandırılacak projeler arasında Google Video da var.

Neowin sitesinin haberine göre, ilgi görmeyen ya da başka alternatifleri olduğu için artık gereksiz kalan 6 proje, önümüzdeki haftalarda sonlandırılacak. Bunlar sırasıyla:
Google Video
Google Catalog Search
Google Notebook
Dodgeball
Jaiku
Google Mashup Editor
Bu servislerin önümüzdeki haftalarda kapatılmaları planlanıyor, ama Notebook gibi servisleri halen kullanmakta olan kullanıcılar için hizmet verilmeye en azından bir süre için devam edilecek. Google Video'daki videoların Youtube'e aktarılıp aktarılmayacağı konusunda bir bilgi yok, ama bu servise video yükleme olanağının yakında durdurulacağı ifade ediliyor. Bu kapatılacak servislerden sonra, ikinci bir kapatma dalgasınınsa aşağıdaki servisleri kapsayacağı belirtilmiş:
Knol
Grand Central
Google Base
Bu servislerden özellikle Knol, uzmanlar tarafından hazırlanan ve madde girişi yapanlara para kazandıran bir Wikipedia alternatifi olarak sunulmuştu. Google, diğerlerine göre oldukça yeni olan bu servisin fişini çok kısa sürede çekecek gibi gözüküyor.

kullanmadığım özellikleri benim için sorun değil

Xenas

pek kullanmıyordum bende o projeleri zaten video hariç diğerleri zannediyorsam pek yaygın da değildi ya da ben kullanmadığım için olabilir^^

Yukarı Alt