Google yine bir şeyler peşinde!

Çok konuşulacak dedikodu: Cep telefonları için işletim sistemi üretmek Google'ı kesmedi mi?

Ashok Kumar, Northeast Securities firmasında görev yapan bir analiz uzmanı. Son zamanlarda ortaya attığı bir iddia sayesinde Kumar bir anda ilgi odağı oldu. Kumar'ın iddiasına göre Google'a artık cep telefonları için işletim sistemi hazırlamak yetmiyor. Bunun yerine Google şu sıralar ilgisini kendi cep telefonunu üretmeye yönlendirmiş durumda. Hatta Kumar'a göre arama motoru devi bu konuda önemli adımlar attı ve üreticisini bile seçti.

Eğer Kumar'ın iddiaları doğruysa GooglePhone'u çok uzun süre beklemeyeceğiz çünkü Google'ın telefonu bu yıl bitmeden piyasaya çıkmış olacak. Tahmin edebileceğiniz gibi Android işletim sistemi kullanacak olan telefon, bir anlamda Android'in pazarda güç toplamasını da hızlandırmayı hedefliyor. Kumar bu bilgiyi, Google'ın hazırladığı cep telefonu için birlikte çalıştığı tasarım firmasından elde ettiğini söylüyor ama firmanın adını açıklamıyor. Google henüz bu konuda bir yorum yapmadı ama firmadan resmi bir yanıtın çok da gecikmeden gelmesi bekleniyor.

Yukarı Alt