"Gol için sizi bekledim"
Sarı-Kırmızılı formayı ilk 11'de giydiği ilk maçta golünü atıp Cim Bom'a 3 puan getiren Jo'nun, maçtan önce Haldun Üstünel'le konuşup, “Gol atmak için sizi bekliyordum, beni iyi izleyin” diye espri yaptığı öğrenildi.

Jo Alves... Manchester City’den sezon sonuna kadar kiralanan Brezilyalı futbolcu, Sarı-Kırmızılı formayı ilk kez ligdeki Gaziantepspor maçında oyuna sonradan girerek giymişti. Kupadaki Ankaragücü sınavında da takıma sonradan dahil olan Sambacı, ilk defa ligdeki Denizlispor deplasmanında ilk 11 şansı buldu. Ve Jo, bu fırsatı çok iyi değerlendirip, attığı galibiyet golüyle takımına 3 puan kazandırdı. Yıldız oyuncunun maç öncesinde gol atacağını hissettiği ve bu duygularını transferini bitiren, bu süreçte de samimi ilişkiler kurduğu Galatasaray Başkan Yardımcısı Haldun Üstünel’le paylaştığı öğrenildi. Genç oyuncunun şakayla karışık olarak, “Gol atmak için sizi bekliyordum Haldun Bey, beni iyi izleyin” dediği belirlendi.

90 dakika için hazır değil

Teknik direktör Rijkaard’ın yarın kupadaki Antalyaspor mücadelesinde de Jo’ya ilk 11’de görev vereceği kaydedildi. Ancak Sambacı’nın fizik durumunun henüz 90 dakikayı tam olarak çıkarabilecek seviyede olmadığı, bu nedenle ikinci yarıda yine yerini bir başka takım arkadaşına bırakabileceği dile getirildi.​

Yukarı Alt