Gökhan Zan: Hedef gösteriliyorum
Sakatlığıyla sürekli gündeme gelen Gökhan Zan "Bunlar eleştiri değil. Daha çok hedef göstermek. (Gökhan Zan devamlı sakat) demek, Ben her sene 20 maçın üzerinde sahada kalmışsam. O zaman söylenenler doğru olmuyor" diye konuştu.

Beşiktaş'tan Galatasaray'a transfer olmasıyla bir anda gündemdeki adam haline gelen Gökhan Zan, yeni kulübünden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, çok sakatlandığı şeklindeki değerlendirmeler ise tepki gösterdi.
Galatasaray Dergisi'nin ağustos ayı sayısına röportaj veren Gökhan Zan için, ''Camdan değil, candan adam'' başlığı atılırken, tecrübeli oyuncunun, ''Beşiktaş bana çok şey verdi. Altı sene görev aldım. Ben bu onuru yaşadım. Fakat artık önüme bakmalıyım. Şu an Galatasaray'da olduğum için çok mutluyum'' ifadelerine yer verildi.
Özellikle sık sık sakatlıklar yaşadığı şeklindeki önyargıya tepkili olan Gökhan, bu konuyla ilgili olarak, ''Yapacak bir şey yok. (Gökhan Zan sakatlanıyor) diye çıkmış bir kere. Oynamamam gereken süreçler oluyordu fakat ben fedakarlık adına sahada kalınca sakatlığım ortaya çıkıyordu. Profesyonelce değil, ama bu biraz da Türk insanın duygusallığından kaynaklanıyor. Bunu açıklamak çok kolay değil. Böyle de bir durum var. Futbol bu ve her türlü problem söz konusu. Sakatlanmayan bir oyuncu da yok dünyada. Bunlar eleştiri değil. Daha çok hedef göstermek. (Gökhan Zan devamlı sakat) demek, bir eleştiri değil. Ben her sene 20 maçın üzerinde sahada kalmışsam. O zaman söylenenler doğru olmuyor.'' dedi.
Galatasaray'da Servet, Emre Aşık ve Emre Güngör'ün yanı sıra genç oyunculardan oluşan kaliteli bir defans kadrosu bulunduğunu kaydeden Gökhan, ''Hepsi çok iyi oyuncular var. Aynı zamanda çok iyi insanlar. Bu rekabetten çok iyi bir Galatasaray defansı çıkacak. Oynayan, oynamayan hep birlikte biz bu işi başaracağız'' derken, ''Umarım ben de Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet edeceğim'' şeklinde konuştu.

''HERKES, OYNADIĞI KULÜBE PROFESYONELCE HİZMET EDİYOR''

Beşiktaş'tan Galatasaray'a transfer olmasının ardından gösterilen tepkilerin sorulması üzerine Gökhan Zan, ''Bu duruma tahammül, futbol adına bir adım daha atmak demektir'' dedi.
Gökhan, futbolcular ile yıllarca oynadıkları kulüpler arasında bir bağ oluştuğuna dikkat çekerek, ''Bazen bu bağ profesyonelliği de aşabiliyor. Tarafların o futbolcuya bakışı farklı oluyor. Ama futbolcuların çoğu profesyonel davranmak zorunda. Herkes, oynadığı kulübe profesyonelce hizmet ediyor'' şeklinde konuştu.
Çanakkale Dardanelspor'dan Beşiktaş'a transfer olmadan, Galatasaray'ın kendisine ilk teklifi yapan kulüp olduğuna dikkat çeken Gökhan ''Aslında bana ilk resmi teklif Galatasaray'dan gelmişti. Galatasaray'da dönemin yöneticisi Burak Elmas'la ofisinde görüşmüştük. Beni Galatasaray'da görmek istediğini söyledi. 2001-2002 sezonunda Galatasaray son maçını Kocaeli ile oynayıp şampiyon olmuştu. Bir önceki hafta ise İstanbul'da Ankaragücü ile oynamış şampiyonluğu garantilemişti. Ben o maçı Ali Sami Yen Stadı'nda Lucescu'nun abisi, tercümanı ve eşi ile beraber izlemiştim. Ankaragücü maçından sonra Lucescu'nun evinde kendisiyle de görüştüm. Beraber yemek yedik. Kendisi de beni Galatasaray'da görmeyi istiyordu. Fakat o sezon transferim gerçekleşmedi. Lucescu'da Beşiktaş'a gidince beni oraya aldırdı. Ve Beşiktaş kariyerim başlamış oldu.'' dedi.​

Yukarı Alt