Oyun Görselleri

Oyun Bilgileri
Kratos’un makyajlı halini ilk kez E3′te görme fırsatı bulmuştuk. Daha doğrusu ondan önce yayımlanan videolar vardı ama Kratos’un oyun içindeki halini E3′te görebilmiştik. PS2′den PS3′e geçiş olduğu için God of War 3′teki teknik değişiklikler göze hemen çarpmış, God of War 3′ün yeni nesil konsolllardaki görünümünü oldukça beğenmiştik. Gamescom’da oyunu denemeden önce God of War hayranı bir oyun sever ve ayrıca E3′teki God of War 3 demosunu defalarca izlemiş biri olarak, neden sürekli miş’li geçmiş zamanı kullandığımı merak eden sevgili okurlara şunu söylemek istiyorum : Gamescom’daki oynanabilir God of War 3 demosu E3′teki ile malesef aynı.

Bunun nedeni büyük ihtimalle şu 2 nedenden biri : Sony 2 ay içinde yeni bir demo hazırlamaya üşenmiş veya Gamescom’u pek umursamadığı için E3 demosunu Avrupalı’ya yutturalım gitsin demişler. Ama bu 2 neden de oyunu büyük bir iştahla, adeta Kratos’un düşmanların kafalarını koparırken içinde hissettiği adrenalin miktarını hissedercesine demoyu oynayabildiğim standa depar atmama engel olmadı.

Gamescom’da birçok oyunu oynarken tuşları doğru düzgün öğrenip, yerlerini kavrayana kadar oyunun ilk 5 dakikasını boşa geçirmiş oluyordum. God of War 3′te bu söz konusu bile olmadı çünkü eski oyunlardan tuşlara aşinaydım. E3 demosunu defalarca izlememe rağmen oyunu elinin altında hissedip, oynamak çok farklı birşey.

Hızlı bir giriş ve bolca kesim… Bildiğimiz Kratos işte. Meşhur Atina’nın kılıçları ( Blades of Athena ) yine elimizde, düşmanları bir sağa bir sola savuruyoruz. Kratos’un yeni oyuncakları arasında aslan kafası şeklinde kocaman eldivenler ( Cestus Gauntlets ) de var. Bunu zaten videolardan biliyorduk, bilmediğimiz şey bunların bazı düşmanlara karşı kılıçlardan daha etkili olduğuymuş.

Kratos’un yeni kabiliyetlerinden biri de yakaladığı düşmanı kalkan niyetine kullanıp Amerikan futbolu oynayan sporcular gibi gelen geçene omuz atarak ilerlemesi. Göze hoş ( Hoş ? ) gelmesinin yanı sıra kalabalık gruplar halinde takılan düşman askerlerini dağıtmak için de güzel bir strateji.

Kratos’un yeni oyuncakları arasında ateş oku ( fire bow ) da bulunuyor. Adı üstünde, ateşli oklar atabildiğimiz bu silah gerçekten çok seri. Bunun dışında E3 videolarında göze çarpan bir sahne vardı. Kratos Helios’un kafasını koparıp, mağarada fener olarak kullanıyordu. Onu da gamescom’da deneme fırsatı bulduk, Helios’un kafası ortamı güzelce aydınlatmakla kalmıyor, düşmanlara feneri Helios’un kafasını tuttuğumuzda ışık onların gözünü alıyor onları kör ediyor. Bu esnada kılıçlarımızı çıkarıp görme problemi yaşayan bu arkadaşlara kan festivali verebiliyoruz.

Gamescom’daki God of War 3 demosu yaklaşık 10-12 dakika sürdü, bildiğim şeyleri yapmama rağmen hoşlanmadım diyemem. God of War bildiğimiz God of War, pek bir değişiklik yok. Yani eski nesilden yeni nesile geçişte görsel efektler ve ufak değişiklikler dışında çok büyük bir değişim olduğunu söyleyemem. Buna gerek var mı ? Pek yok aslında. God of War 1 ve 2 hakkında da çok az fark olmasına rağmen God of War 2 de en az 1 kadar hatta kimilerince daha fazla beğenildi. God of War’un o inanılmaz atmosferini mükemmel oynanışla birleştirince God of War’un asıl kalitesi ortaya çıkıyor. Yani, 10-12 dakikalık oyun süresi içinde etrafta bangır bangır müzik çalarken, yüzlerce kişinin arasında oyunu oynarken o atmosferi yaşayamıyorsun.

Kısaca özetlemek gerekirse God of War 3 yeni nesil konsollara siftahını bomba gibi yapacak. God of War serisini farklı bir boyuta taşıyacak bir değişiklik olmasa da Kratos Kratos’tur , God of War da God of War’dur. Oyun tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 3.görüşten aksiyon oyunlarından biri ( bence en iyisi ) olan God of War 3′ü bahar aylarında Playstation 3′e yeni nesil konsollara siftah yapmak üzere bekliyoruz.

Oyun Video

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
PSP için GOF: Ghost Of Sparta çıktı çıktığı gün bitirdim 7 saat 45 dakika boyunca kesintisiz oynadım gerçekten muntazam bir oyundu.

Metover demiş ki:
PSP için GOF: Ghost Of Sparta çıktı çıktığı gün bitirdim 7 saat 45 dakika boyunca kesintisiz oynadım gerçekten muntazam bir oyundu.
Bu tarz olan Darksiders var pc için onu 12 saat filan oynayıp bitirmiştim ben de ama gow'ın yanından geçemez 8)

Yukarı Alt