Kimse konu açmamış yahu yada ben mi görmedim ? NTV ye çıktı akşamda ATV ana haber bülteninden canlı yayın yapılcak.GGJ yapılıyor koskoca kimsenin haberi yokmu yahu ? Oyun dünyasıyla ilgilinen yokmu koskoca sitede ?

Buraya kadar okumuş ve "ne diyor bu ya ?" diyenler için, GGJ bir yarışma arkadaşlar.Oyun geliştirme yarışması.48 saat veriyolar, 48 saat içinde en çok oyun geliştirmeye çalışıyor ülkeler.Türkiyede geçen sene başladı.Bu senede şu anda yapılıyor.Bu 48 saat tüm dünyayla aynı anda başlıyor birçok ülke katılıyor.Geçen sene (henüz türkiyede oyun sektörü diye bişey olmamasına rağmen) 3.cü olduk, o kadar ülkenin içerisinde.Haberi olan varmıydı acaba ? Eğer pc mühendisi olmak isteyen ve oyun geliştirmek isteyen arkadaşlara duyurulur.Böyle şeyleri takip edin sonuçta sizinde geliceğiniz daha doğrusu türkiyenin geliceği bu arkadaşlar.Oyun sektörü sağlam olan ülkelerde sırf oyun sektöründen (tabii pc oyunun konsol oyunu vs. vs.) milyar dolarlar kazanıyor ülkeler her yıl.Bi ara okumuştum extraloobda türkiyede oyun sektörü gibi bi konu açmıştı birisi belki başka bir yerde okumuşumdur ama ben burda hatırlıyorum, ordaki anlatabildiği kadar anlatmaya çalışmış arkadaş ama anlamak istemeyenler vardı tabii, her neyse.Bu senede bence kesin ilk 3 gireriz :curtain:

Gerekli bilgilere ve GGJ deki son olaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz..

Burda haberleri GGJ deki ve videolarla neler olup bittiğini öğrenebilirsiniz ayrıca cevat yerlinin özel videosuda var cevat yerli kim demeyin lütfen...Hâlâ devam ediyor GGJ, hâlâ oyun geliştiriyolar 31 ocakta yani yarın biticek yarışma.

Buda başlamadan önceki haber burdan detayları ve geçen sene nasıl olduğunu gösteren videoyu bulabilirsiniz.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler ama biz oyunu hazırlama aşamasında değilde oynama kısımına hayaranız yanı mutfakda degılde yemek masasındayız verdiğiniz linkler reklam içeriyor ama uslubu ile veridiği için ellemiyorum saygılar.

Bilgilendirme amaçlı verdim o linkleri. Bende daha çok oyun dünyasıyla ilginenler için açmıştım başlığı zaten.Ama sanırım çoğu kişi sadece oyunu oynuyor dediğin gibi oyun dünyasıyla alakalı değiller fazla, neyse umarım yararım olmuştur..

Oyun geliştirme süresi sona erdi duyurulur :curtain: (Yaklaşık 3 dakika önce)

Daha var açıklanmasına :) İlk önce oyunlar izlencek sonra jüriye sunulcak jürideki üyeler tek tek oynucak oyunlara sonra aralarından en iyilerini seçicekler pc ve mobile olmak üzere 2 katerogide yapıyorlar oyunları, ona göre en iyileri seçicekler sonra ödüller verilcek sonrada dünyadaki sonuçlar açıklancak.Merak etmeyin sonuçları buraya yazıcam :) Bence kesin ilk 3'e gireriz orası ayrı :curtain:

Melik demiş ki:
Hocam bilgilendirme için teşekkürler ama biz oyunu hazırlama aşamasında değilde oynama kısımına hayaranız yanı mutfakda degılde yemek masasındayız verdiğiniz linkler reklam içeriyor ama uslubu ile veridiği için ellemiyorum saygılar.
Amerikan mutfağından çıkan yemekleri yiyeceğimize kendi yemeklerimizi yapsak daha gzl olmaz mı (:

Yapımcıların jüriye ve izleyicilere sunumu hâlâ sürüyor.Bittikten sonra jüri oyunları oynıcak ve karar vericekler ondan sonra ödüller ve dünyadaki sıralamamız.En geç 7'de açıklancak basın açıklamasıyla :)

Yarım saat önce sunumlar sona erdi jüridekiler oyunları oynayıp son kararı vericek, duyurulur :)

Mobil kategoride XANKA'nın AbiDino, genel kategorideyse Tırt Games'in Swaps N' Traps oyunu birinci oldu. Dünyada kaçıncı olduğumuz belli olduğunda ileticem sizlere :)

Yukarı Alt