1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Glavie Üzerine Tartışma...

1. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -PC Donanım ve Yazılım Teknolojileri Uzmanı -Fotoğ
    Benim çarım 100 LVL Glavie çarım mevcut.

Chinese karakteridir. Tutkulu olduğum glavie skilleri üzerinde sürekli kafa patlatarak birşey yaparak bugünlere geldim.

Şu anda Heuksal(91)-Cold(91)-Fire(91) olarak durumu mevcut. Şu anda 100k sp kullanıma hazır olup, 420k sp daha gerekmektedir (kısacası farmda)

Karakterim şu anda garment elbise giymektedir(oldukça zayıf bir sete sahibim). El yakması (imbue) firedir. Skillerde kesinlikle değişiklik düşünmüyorum.

Çarıma garment mi yoksa, protector mu giymem daha uygun olur. Ben kararımı verdim. Ancak parlak fikirlere açık bir tartışma olmasını istiyorum. En mantıklı fikri bulmak için herkesin görüşü ve düşüncesi sorulması gerektiğine inanıyorum.

Çarıma protector mu giysem iyi olur, yoksa garment mi giysem iyi olur? :detective:

2. ImmorTaLGoD

ImmorTaLGoD Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cold zaten açık.Ordan Phy. def. alıcaksın.Açıkta kalan Mag. def. olucak.Mag. def. garm'da daha fazladır.Bu yüzden Garm giymeni öneririm.
    Ps:Glavie olmanı önermem^^

3. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Str charsın bence garment ol.Zaten yeterince phy defansın vardır.Pro olursan wizler felan çok canını yakarlar :wink1:

4. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Seni anlıyorum, bu devirde glavie olmak hiç mantıklı birşey değil. Ama ben seviyorum, illaki bir gün yine eski gücüne kavuşacağına inanıyorum.

Garment önermen benimde aklıma yattı. Fakat garment seçerken ben biraz phy % si çok olanı tercih etmeye gayret göstericem.

5. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Wiz'ler zaten herkesin çok canını yakıyorlar. Adam almış eline (pop-magic'ten kazanılmış) sun+7 stafı, adamın tek sallaması ile 39k vurdu. (Benim HP 36k, üstelik glavienin mag definide basmıştım sin: )

6. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bu arada bizim serverde (Uranus) 100 lvl chest ve legs bulunmuyor. Bulunsa dahi çok müthiş fiyatlara satıyorlar (en ucuz veren 660m idi)

7. alpbey07

alpbey07 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Thief
    glavie isen mag defansa cok daha ıhtıyacın olck bence garm takıl + mana danda kar edersın

8. Yalnizgezen

Yalnizgezen Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Maden Müh.
    Kesinlikle pro giymeni öneririm ve 100 itemler mevcut olmalı. Tabi bunu seni pvp yapan biri olarak düşünerek söylüyorum. cold açık olduğundan phs. def yüksek olabilir ancak bu def. sağlam warrior ve rogue çarlar için yetersiz kalıyor. pro set tercih edersen (ve 100 lvl itemlerinde olursa) bu sorunla çok rahat başa çıkabilirsin. Bu arada colddaki ice wall serisini de iyi kullanman lazım dolma süresi uzun olduğundan serideki son 3 ice wall ı warrior ve bow çarlara karşı kullan sonucun mükemmel olacağını göreceksin...

9. CaLione.

CaLione. Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖgRenci :S
    Kardes YanLıs anLamanı ıstemem Ama bana Gore Glavie pvp de En zayıf Char Ve set oLayı yaptıgın pvp kısıne Gore degısır Eger NukerLe pvp Yakıcaksan Garment Str Charla yapıcaksan %100 Armor giymeni onerıyorum Her ıkısıyLede yapıcam Dıosan Eger Pro Gıyıceksın Kara sana KAlmıs

10. Yalnizgezen

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Maden Müh.
    Pro giy dememin nedeni o zaten str ve int çarlarla pvp yaparken optimum defansı sağlıyor. Glavie çarlar pvp de en zayıf çar demişsin dün gece +5 +6 garment setli ve 98+10 bow çarı 4-1 kestim. HA +6 set giyenve 98+7 dagerı olan çarı yine 2-0 kestim (tabi bu pvplerin en kısası 5 dk sürüyor) glavie çarla oynayan kişinin tuşlara basmakdan daha fazla şey bilmesi gerekir tahminimce buda pvp yapan kişinin becerisi ve tecrubesiyle ilgilidir. Dolayısıyla pvp de firewall ice wall kullanmayan, br si yüksek bir kalkan kullanmayan kişiler pvp yapıyorum falan demesin bence...

11. Leader

Leader Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Garmentini giy,
    light 80, fire 100, heuksal 100, cold 20
    budur plan :P

12. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hiç o konuya girmeyelim. 20 colddan hayır gelmeyeceği gibi 80 lighttanda hayır gelmez. Yaparsam 100 light yada 100 colddur. Değiştirmek çok saçma geliyor bana...

Ayrıca şu saatten sonra 90 lvl coldu çekemem geriye....

13. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Evet, tam benim düşündüğümü yazmışsın arkadaşım.

Her ne kadarda FULL STR'de olsam, Cold'uda açmış olsam dahi.... Warrior,Rogue ve Blader gibi STR nin önde gelen karakterleri pvp lerinde müthiş zorlanıyorum. H.Armor giymiş bir warrior benim tamamen tersime geliyor (bende mag atack oldukça zayıf ve bu şekilde karşı tarafa düzgün vuruş atamadığım gibi, ayrıca karşı tarafın sağlam vuruşlarıylada neredeyse yerlerde sürünüyorum diyebilirim)
    Ayrıca son zamanların revaçtaki buildi olan Warrior/Rogue modasıyla yere düşürüp, dagger desperateyi basarak yerde iken güzel DMG'ler serisi atarak yendikleri oldu.

Protector çok aklıma yatmaya başladı...

Ayrıca ekstradan birşey sormak istiyorum.

Fire/Cold Wall açtığımda yürüyebiliyor muyum?

14. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hiçbir karakter PVP'de en zayıf değildir. Her adil pvp de herkesin kazanabilme şansı vardır. Ayrıca hiçbir build başka build ile kıyaslanamaz

En fazla yapabildikleri kıyaslanabilir

15. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Aynen, dümdüz skillere asılarak kazanılacak bir çar olsaydı herkes WIZARD değilde GLAVIE açardı.

16. Yalnizgezen

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Maden Müh.
    Yürüyebiliyorsun ancak rakibin sana mag damage vurursa ve senin wall ın kapanmazsa wall ile birlikte hareket edebilirsin. :wink1:

17. Yalnizgezen

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Maden Müh.
    Bu arada sağlam Rogue (yani xbow dagger) çarları glavi çarla kesmenin en kolay yontemi en az +5 armorset 98+7 br 18 kalkan ve cold-fire glavier çar. Cold fire dememin nedeni ice wallı son lvl e kadar maxlayınca 4 adat ice wall oluyor bunların dolma süresi çok uzun yani yattığınız anda kalkanı takıp hemen ice wall açıyosunuz 9sn saymaya başlıyor rakip vurunca hemen yok oluyor ve damage i boşa gidiyor ardından hemen diğerini açıyorusunz (son 3 ice wall serisini kullanmanızı öneririm) böylelikle daggerdaki o hızlı damage ve critlerin çoğu ya ice wall yada kalkanın bloğuna takılıyor. Ve glaviyi ice wall içindeyken çıkarıp kesiyosunuz inanın bana glavi ile rogue kesmek kolay ve zevkli oluyor çünkü adamlar kendilerini kral zannediyorlar :)

18. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    evet, zaten günümüzün revaçta buildi olan, warrior/rogue armor belki giyemem ama, protectorum sağlam tutmaya özen gösterirsem belki olumcu sonuç alabilirim. Bide wall'ları açmam lazım :(

19. shneZee

shneZee Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci.
    Forumda büyük harfler kullanmak bağırmak anlamına gelir lütfen mesajını düzeltirmisin :beer:

20. Yukie

Yukie   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özür dilerim... sin: