Glaviedeki en buyuk tartışma imbue son zamanlarda cok ön planda.Sizlerinde fikirlerini almak isterim ama bence glavi cold vermeli.Fire el yakma acan glavi colddan daha az vuruyor buna gozlerimle kac kere şahit oldum.Sizlerde yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.Bu siteye yeni uye oldum herkeze merhaba.

RoyalFlush

Bilgiliyim
Öncelikle ailemize hoşgeldin..Umarım forumumuzda iyi vakit geçirirsin. :wink1:

Cevabımdan önce konuyu daha doğru yer olan Silkroad rekabet ve tartışma bölümüne taşıyorum.

Şimdi benim düşüncem fire olmasıdır.Eskiden cold diye düşünürdüm ancak fire daha iyi.Mastery deki bufflar olsun imbue gücü olsun colddan daha yararlı.Nedeni ise şu:Glavienin vuruşları çok güçlü,o orandada güçlü imbue kullanırsan ve elinde iyi crit değeri olan bir silah varsa birçok kişinin korkacağı bir çar olur.Cold imbue kullanmak mantıklı gelmiyor çünkü frostbite etkisi artık pek işe yaramıyor.Kasarken kullanılabilir,ancak pvp ve jobwarlarda oyunculardaki takılar işi oldukça etkiler.Fire mastery kullanan birisi içinse freeze i zaten geçiyorum frostbite bile olmuyor.O yüzden fazla önermem.

Mantıken vuramaz gibi geliyor ama şöyle düşünceksin 90 lvl ful farmed 2 tane glavier olsun ikisin itemlerde aynı olsun biri buz biri ateş olsun buzun el yakma sikili güçsüz ama phy defansı var ateşin el yakması güçlü fakat phy defans veren sikili yok ateşin fazla vurması gerekirken buzcunun defansı yüzünden buzcu daha iyi vuruyo gibi gözüküyor

RoyalFlush

Bilgiliyim
ottomanethem demiş ki:
Mantıken vuramaz gibi geliyor ama şöyle düşünceksin 90 lvl ful farmed 2 tane glavier olsun ikisin itemlerde aynı olsun biri buz biri ateş olsun buzun el yakma sikili güçsüz ama phy defansı var ateşin el yakması güçlü fakat phy defans veren sikili yok ateşin fazla vurması gerekirken buzcunun defansı yüzünden buzcu daha iyi vuruyo gibi gözüküyor

I-ıh öyle değil işte.Fire ı 90 yaptığında imbue nun gücünü biliyorsunuz zaten.Bufflar sayesinde +%20 lik bir fiziksel atak gücü geliyor.İmbue yu da sayarsanız yaklaşık %22-23 daha fazla vuruyor fire sahibi build.Unutmayın ki fire mastery de mag. defans arttırıcı buff var.Yani evet colddaki defansla belki denktir bunlar ama oyunu sadece str çarlara karşı düşünmek pek doğru olmaz...İnt çarlar için sadece cold kullanan bir str build,avlanmayı bekleyen keklik gibidir :wink1:

carwen

Bilgiliyim
Europe gelmeden önceki silkroad olsaydı Cold derdim.
Europa geldi skiller arttı şimdi cold bir işe yaramıyor pvp-job vs'de,nedeni ise dondurduğu gibi Fire shield ve yeni pill'ler sayesinde hemen çözülüyor.
Yani Full str glavie-garment-fire rulez derim tek geçerim.

_RockLee_ demiş ki:
Glaviedeki en buyuk tartışma imbue son zamanlarda cok ön planda.Sizlerinde fikirlerini almak isterim ama bence glavi cold vermeli.Fire el yakma acan glavi colddan daha az vuruyor buna gozlerimle kac kere şahit oldum.Sizlerde yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.Bu siteye yeni uye oldum herkeze merhaba.

a4_tech demiş ki:
I-ıh öyle değil işte.Fire ı 90 yaptığında imbue nun gücünü biliyorsunuz zaten.Bufflar sayesinde +%20 lik bir fiziksel atak gücü geliyor.İmbue yu da sayarsanız yaklaşık %22-23 daha fazla vuruyor fire sahibi build.Unutmayın ki fire mastery de mag. defans arttırıcı buff var.Yani evet colddaki defansla belki denktir bunlar ama oyunu sadece str çarlara karşı düşünmek pek doğru olmaz...İnt çarlar için sadece cold kullanan bir str build,avlanmayı bekleyen keklik gibidir :wink1:
Umarım Neden Bahsettigimi Anlamışındır

a4 gerekli cevabı vermiş. Bence charı 90 a kadar kasarım ben progamerim diyorsan fire. 20% phy buff u critlerini öyle bir etkilerki şaşar kalırsın.Ama ben en fazla 7x yaparım diyosan o zaman cold.o lv lerde kimse reduce yapmaz kanımca.o yüzden senin için daha yararlı olur.

Cold imbue dönemi geçti artık. Holy word denen birşey var. Cold imbue kullanan charına yazık eder. :coffee:

hiçkimseye sormadan danışmadan tereddütsüz fire açtım bence fireden daha iyi bi imbue glavie için olamaz..

Yukarı Alt