1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Gladiatus Nedir - Nasıl Oynanır?

1. AxiShey

AxiShey Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Oyuna Genel Bir Bakis

Gladiatus Şehri

1 Numara:
    Karakterinizin "Genel Siralama" ve "Arena" klansmaninda kacinci sirada yer aldigini gosteren tablo.

2 Numara:
    Karakterinizin sahip oldugu toplam Itibari ve karakterinizin aktuel seviyesini gosteren tablo.

3 Numara:
    Sahip olgunuz altin (ve eger almis iseniz mevcut olan yakut) miktarini gösteren tablo.

4 Numara:
    Genel Durum: Karakterinizin ozelliklerini gorebileceginiz, uzerindeki esyalari denetleyebileceginiz ve cantanizda yer alan esyalari kontrol edebileceginiz bilgileri alabileceginiz menudur. Bu menuye girdikten sonra karakter resminizin uzerindeki "Istatistikler" linkine tiklayarak karakteriniz ile ilgili istatistiki verilere ulasabilirsiniz. (Kac duello yaptiginiz, kacini kazanip kacini kaybettiginiz gibi...)

Mesajlar: Oyun icerisinde oyuncluar tarafindan sizlere yollanmis olan mesajlara, kesif seferine ciktiginizda bu kesifle ilgili raporlara, markette esya satmaniz durumunda gelecek olan bilgi metinlerine ulasabileceginiz menudur.

Ittifak: Ittifakiniz ile ilgili islemleri yapabileceginiz menudur. (Karakteriniz 5. seviyeye ulasmadan ittifak kuramazsiniz. Sadec mevcut ittifaklara basvurabilirsiniz.)

Highscore: Oyundaki tum oyuncularin en yuksek skora gore listelendigi menudur.

5 Numara:
    Sehir Merkezi: Bu butona bastiginizda sehir'e giderek oradaki dukkanlarda karakteriniz icin gerekli olan ekipmanlari temin edebilir, yeni bir gorev alabilir ya da rakiplerinize arenada duello teklif edebilirsiniz.
    Alt linkler; Hara, Arena, Taverna, Egitim, Silah Dukkani, Z1rh Dukkani, Pazar Yeri, Simyaci, Muzayede Salonu ve Market

6 Numara: (Aktif olmasi icin o butona basmaniz gerekmektedir.)

Kesif Alanlari: Bu butona basarak sehir cevresinde yer alan ve kesfedilmemis alanlara seyahat ederek yaratiklar ile savasarak itibarinizi arttirabilirsiniz. Ayrica gorevlerin buyuk bir kismi da kesif alanlarinda gerceklesmektedir :)

Alt linker;

Mist Daglari,
    Karanlik Orman,
    Barbar Koyu,
    Haydut Kampi,
    Antik Tapinak,
    Korsan Limani
    Kurt Ini.

7 Numara:
    Karakterinizin genel ozelliklerini size gosteren tablo. Mouse imlecinizi hakkinda bilgi almak istediginiz bar'in uzerine getirerek ne ise yaradiklarini rahatlikla ogrenebilirsiniz.

8 Numara:
    Envanteriniz (Inventory); Dukkanlardan altin karsiligi aldiginiz ya da kesifler sirasinda bulmus oldugunuz veya gorevi tamamlamanizin odulu olarak size verilmis olan esyalarin bulunduu alan.

9 Numara:
    Ekipman Tablosu. Burada karakterinizi istediginiz sekilde donatabilirsiniz. Tek yapmaniz gereken 8 numarali alanda bulunan bir esyayi surukle-birak metodu ile 9 numarali alanda uygun olan yere birakmanizdir.

10 Numara: (Asagidaki kosullarin olusmadigi durumlarda bu butonlar aktif degildir.)
    Size yeni bir mesaj geldiginde uyari veren buton. (Detayli bilgi icin 4 Numara: Mesajlar kismini tekrar gozden geciriniz)

Ayrica, marketten bir esya aldiginizda, kesif seferiniz sonucunda ya da gorev hediyesi olarak bir esyaya sahip oldugunuzda burada ikinci bir buton cikar ve sizi sandiginiza yonlendirir. Butonun kaybolmasi halinde endiselenmeniz icin hicbir neden yok. Mesajlar linkine tiklayarak acilan menuden, ustte yer alan "Sandik" linkine tiklamaniz durumunda sandiginiza erisebilirsiniz. (Hicbir esya direk olarak cantaniza düsmez, ilk once sandiginiza gider. Oradan siz cantaniza almalisiniz.)

Hara:

Gorev alamadiginizda ya da oyundan cikmaniz gerektiginde burada calismaya baslayabilir ve emeginizin sonucu olarak At Bakicisindan altin kazanabilirsiniz. Harada calistiginiz muddet boyunca diger oyuncular sizinle duello yapabilir bunu unutmayiniz.
    Karakterinizin seviyesine gore harada calistiniz sure boyunca alacaginiz altin miktari farklilik gosterir.

Seviye 1: Gubre Toplayicisi – Saatte 40 Altin
    Seviye 3: Temizlikci – Saatte 80 Altin
    Seviye 7: Temizlik Sefi – Saatte 160 Altin
    Seviye 15: At Bakicisi - Saatte 320 Altin
    Seviye 31: At Antrenörü – Saatte 640 Altin

UYARI: Calisma sureniz tamamen sonuclanmadan ucretinizi alamazsiniz...

Arena:

Arena Lideri'nin isbirligi ile oyundaki kullanicalara duello teklif edebileceginiz (10 altin karsiliginda) ya da arenada birinci olmak icin mucadele edebileceginiz alandir. (Detayli bilgi icin "Arena" basligina goz atiniz.)

Taverna:

[​IMG][​IMG]

Burada yer alan Meyhaneciden oyun icerisinde gorev alarak itibar, altin ve seviye kazanabileceginiz bolumdur. Burada zorluk derecelerine gore Kolay - Orta - Zor kategorilerinde cesitli gorevler bulunmaktadir.

Egitim:

Antrenor'e kazandiginiz altinlari vermeniz ile karakterinizin ozelliklerini gelistirebileceginiz ve daha iyi bir galdyator olmak icin sık sık geleceginiz sahadir. Mouse imlecinizi ilgili alanlarin uzerine getirerek o alanlar ile ilgili acilan pop-up penceresinden bilgi alabilirsiniz.

Satis alanlari:

Kazandiginiz altinlar ile karakterinize ihtiyaci olan silah, zirh, kalkan, migfer, eldiven, ayakkabi, yiyecek, takilar, yiyecek ve cesitli iksir ile pudralari temin edebileceginiz ya da elinizdeki fazlalik ekipmanlari satabileceginiz alanlardir.

Silah Dukkani: Silah ihtiyacinizi,
    Zirh Dükkani: Kalkan, beden zirhi, kask türü ihtiyacinizi,
    Pazar Alani: Taki, yiyecek, eldiven ve ayakkabi türü ihtiyaclarinizi,
    Simyaci: Iksir ve pudra türü ihtiyaclarinizi karsilamaktadir.

Elinizde bulunan fazlalik ekipmanlari, ilgili dukkana giderek saticinin 3. (Romen rakami ile III) penceresine sürükle-birak metodu ile satabilirsiniz

Muzayede Salonu:

Muzayede Gorevlisi araciligi ile oyun sistemi tarafindan sizlere acik artirma yolu ile satisa cikarilmis olan esyalari gorebilirsiniz. Oyun sistemi her muzayede icin rastgele bir zaman dilimi belirlemektedir ve muzayedenin kalan suresi, Muzayedeci resminin altinda "Cok uzun - Uzun - Orta - Kisa - Cok Kisa" gibi net olmayan zaman zarflari ile belirtilmektedir.

UYARI: Eger muzayededen bir esya almak icin teklifte bulunmusaniz ve baska bir oyuncu sizin teklifinizin uzerinde bir fiyat vermis ise muzayedeye vermis oldugunuz teklifi geri alamazsiniz. Müzayede süreleri belli olmamaktadır fakat çok kısa kesindir oda tam 30 dakikadır

Market:

Elinizde bulunan herhangi bir esyayi dukkanlarda satisa cikarmak yerine oyun dünyasinda bulunan diger oyunculara satmayi dusunurseniz kullanacaginiz yerdir. Burada satmak istediginiz esyayi marketteki uygun yere biraktiktan sonra istediginiz fiyati ve satis süresini belirleyip, saticiya istedigi komisyonu verdikten sonra esyanizi satisa cikarmis bulunursunuz. Esya satılırsa size bilgi mesaji gelir paranız mesajlar kısmındaki sandiğe gider sandıktan dilediğiniz zaman bu parayı alabilirsiniz.

Kuyumcu:

Kredi kartiniz araciligi ile PayPal uzerinden yakut almaniza imkan taniyan ve size gerekli yonlendirmeleri yapan menudur.Ayrıca buradan centrio alıp ayrıcalıklara kavuşabilirsiniz

Güzel Bir Oyun Bence Bu Forumdada Yer Alması Gerekir...

Oynayan yada Oynamayı Düşünen Bir Arkadaşımız Olursa Belki Bu Topic Yardımcı Olur..

2. AxiShey

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anlaşılan kimsecikler oynamıyor bu oyunu :(

3. SuperNaturaL

SuperNaturaL Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben arkadaşla oynuyorum ama bu aralar oyuna pek girmiyorum.Oyun zevkli ama bi yerden sonra sıkıyor.Şahsen ben sıkıldım çar şu an 28 lwl de kaldı.Arkadaşım 80 lwl ve 58 lwl iki çarı var.Benide oyuna o başlatmıştı.

PS:Sorunuz olursa burdan yazın elimden geldiği kadar yardım ederim. :popcorn:

4. CezaAlp

CezaAlp Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Oyun Güzel bende 2 gün once server 14 de basladım adım ResidenTEviL 4 lvlim daha :D yardımlarınızı beklyiroum :D cok oynamyıorum günde 1 kere girip haraya bırakırım okadar :D

5. AxiShey

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen benide sardı oyun ama ben server2 deyim ve 17lvlim NoWayOut klanını kurdum şimdi bu sitede server 2 de olan varsa beklerim