1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

'Gitmek istedim bırakmadılar'

1. MoonLife

MoonLife Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ortaya koyduğu futbol ve attığı gollerle dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Semih Şentürk, “nöbetçi golcü”lükten “gerçek golcü”lüğe terfi etmek istediğini dile getirdi. Futbol Federasyonu’nun resmi yayın organı Tam Saha Dergisi’ne konuşan yıldız oyuncu, oynamayınca yeteneklerinin gerilediğini kaydederek, şunları söyledi: “Oynamadığım zamanlarda hep gitmek istedim. Oğuz Çetin ve Lorant dönemlerini geçtikten sonra, Daum takımın başındayken ayrılmak istedim, göndermediler.

‘Yeteneklerimde gerileme oldu’
    Sonraki iki sezonda da gitmek istedim, yönetim bırakmadı. Zico geldi, o da göndermedi. Allah’tan bu sene kendimi gösterme fırsatı bulabildim. Hep kiralık gidip, kendimi toparladıktan sonra geri dönmeyi düşündüm ama olmadı. Çünkü yönetim ve teknik adamlar beni hep bir stepne olarak görüyordu. Bence, genç oyuncu oynamadığı zaman birçok özelliğini kaybedebiliyor. Bu, benim için de geçerli. Oynamadığım dönemlerde yeteneklerimde bir gerileme oldu. Şimdi yavaş yavaş durumu toparladığımı düşünüyorum. Örneğin ağır olduğum yönünde eleştiri yapılıyordu.

Benim PAF takımındaki maçlarımı izleseler, dediklerinin tam tersi olduğunu anlayacaklardı. Her zaman, oynamak için gitmek gerektiğine inandım. Şimdiki PAF takım oyuncularıyla konuştuğumda da onlara bu tavsiyede bulunuyorum. Altyapıdan gelip Fenerbahçe A Takımı’nda oynamak gerçekten zor. Sıradışı yetenekleriniz olmalı ki, A takımı zorlayabilesiniz. 9 senedir Fenerbahçe’deyim. Her sene beklenti en üst düzeyde. Buna paralel olarak çok kaliteli yerli ve yabancı transferler yapılıyor. 20 farklı forvet oyuncusuyla oynadığımı söyleyebilirim. Taraftarın beklentisi de büyük.

‘Doğru olan bunların hangisi’
    İlk 11’de başlamakla veya oynamamakla ilgili olarak hiçbir zaman problem yaratmadım. Rahatsızlığım, ‘Semih sonradan girdiği zaman daha etkili oluyor’ yorumlarıyla ilgili. Bir spor yazarının kısa süreyle yazdığı iki yazıyı, motive olmak için kesip sakladım. Birinde, ‘Semih sonradan oyuna girdiğinde daha etkili’ demiş, diğerinde, ‘Niye Semih’le başlamadı?’ diye Zico’yu eleştirmiş. ‘Nöbetçi golcü’ kavramından da rahatsızım. Artık ‘gerçek golcü’ olarak anılmak istiyorum. İlk 11’de başladığımda da gol attığım çok oldu ama anahtar diye tabir edilebilecek golleri hep sonradan girince attım.

Bu sezon en parlak dönemimi geçirdim ve sezon içinde Avrupa’dan teklifler aldım. Ama kulübümle 2+1 yıllık anlaşma yaptım. Başkanımızın iki ay önce söylediği, ‘Ben olduğum sürece sen de buradasın’ sözü beni çok mutlu etti. İki sezon daha oynayıp, Avrupa’ya öyle gitmek istiyorum. Bu yıl yaptığım çıkışı iki sezon daha sürdürürsem, daha hazır şekilde giderim. Avrupa için daha çok maç tecrübesine sahip olmam gerek. Bu yüzden, ‘Avrupa için erken’ dedim.

‘Krallığımı tam anlayamadım’
    Bu sezon Avrupa’da çok üst düzeyde futbol oynadık. Bu yorucu ve zorlu maçlardan sonra lige yeterince konsantre olamadık. Bu da puan kayıplarına neden oldu. Hocamız da Avrupa maçları sonrası takımı dinlendirmek için ligde oynamayanlara şans verdi. İşte bu maçlarda ben dahil yedekler iyi oynamadı. Şampiyonlar Ligi’ndeki mücadelenin yarısını ligde yapabilseydik, haftalar öncesinden şampiyonluğu garantilerdik. Bu fırsatı, Galatasaray’a yenildiğimiz için değil, daha önceki maçlardaki kayıplar yüzünden yitirdiğimizi düşünüyorum. Şampiyonluğu kaçırdığımız için buruk bir mutluluğum var. Gol kralı olduğumu tam anlayamadım. Yine de tarihe geçmek önemli.”