1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Gigabyte x58a-ud3r Reset Atma ve Kendi Kendine Açılma Çözümü

1. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    Öncelikle bu konuyu google'dan gelebileceğini düşündüğüm 1-2 kişi için açıyorum , bir kişiye bile yararlı olabilse kardır felsefesiyle.

Konuya dönelim ;

Öncelikle büyük bir umutla giren kart sahipleri ; başlıkta çözümü diye yazdığını biliyorum ama maalesef bu sorunun bir çözümü yok , çözümünü aramakla fazla uğraşmayın diye böyle bir başlık atma gereği duydum.Bunun yanı sıra bu anakartın kronik bir sorunudur , 10-15 kişi daha bundan yakınmış.Garantisi olanlar garantiye göndermiş ve Gigabyte kartın üst bir sürümüne yükseltmiş , garantisi olmayanlar için her hangi bir çözüm bile sunulmamış :rolleyes1: Altı çizili yazdığım yer önemli , firmanın bir üst sürüme yükseltmesi sorunun kronik olduğunu kanıtlamakta.

Sorunun çözümü diye internette bir çok şey bulabilirsiniz , bunlar genellikle ;

# Güç kaynağı sorunu kesinlikle , değiştirin çözülür.
    # Ram , ekran kartı her şeyi sökün öyle deneyin.
    # Ramlerin yerlerini değiştirin.
    # Harddisk'i çıkartın.
    # Bios'tan wake on lan ayarlarını değiştirin.
    # Dual Bios özelliğini aktif edin.

Karşınıza bunlardan farklı bir şey çıktıysa denemek serbest ama bunlar için boşuna zamanınızı harcamayın , özellikle gidip benim gibi PSU almanıza hiç gerek yok :)

Yok ben yinede deneyeceğim , bu dual bios nedir diyorsanız aşağıda ki yazıyı okuyabilirsiniz , lehim gerektirir ;

http://comerford.cc/wordpress/fixing-gigabyte-ud3r/

Özet geçmek gerekirse ;

Piyasa'da kolay kolay LGA 1366 soketli anakart bulamazsınız , bulursanız da genellikle işlemciyle beraber satarlar eğer 500 lirayı gözden çıkartabilirseniz anakart alabilirsiniz ama benim tavsiyem artık yeni bir sokete geçmeniz.Sonuçta bu soket 3-4 yıl önceden geliyor ve alacağınız ikinci el bir anakart yine problemlerle gelebilir.Benim tercihim 1150 soketine geçmek oldu , bununla beraber asus anakarta yöneldim.

Saygılarımızla ;

*