Her zaman yaptığım gibi genelden özele anlatıcam.
Öncelikle nuker nedir?

Nuker dediğimiz char nuke atan char demektir yani nukeci.İngilizceden türemiştir.Full int yapılandırmadaki nuker charlar statları sadece inte verilen charlardır.Ve hp si strlere oranla az mpside yüksektir.

Ne giymelidir?Neden?

Genel olarak protector tipi giymelidirler.Çünkü wizard ve diğerlerine karşı durabilmek için son set protector olmalıdır.Fakat ondan öncekileri düşünürsek ; 0-52 armor 52-64 protector 64-76 garment ve son sete kadar da protector gidilmelidir.Çünkü kasılcak moblar (canavarlar) o lvllarda mag yada phy yani seti anlattığım şekle göre vururlar.(genellikle)Bunun sebebi statlar verildikçe defanslarda bir yöne doğru ağarlık olur ve atacklarda.Buda maga yöneliktir int charlarda.

Nasıl kasılmalıdır?

Kendiyle aynı yada 1-2 lvl düşük moblarda kasmalıdır.Bunun sebebi tek atabildiği moblar olmalarıdır.Çünkü nukerlar her zaman seri kasılır tek attıkları için.Bu avantajı kullanmak gerekir.Ve tavsiyem kesinlikle farm yapın.

Pvp durumları nasıldır?

Pvpde bence tek korkmaları gereken glavie ve bowdur.Çok başarılı bir char olan nukerlar pvpde mag atackalrıyla yüksek damage verir ve defanslarını iyi sağlarlarsa yıkılmazlar.Ve en iyi avantajları uzaktan vurmalarıdır.Rakibe yaklaşıp vurup kaçarsanız sizin için biraz daha iyi olur.Yani 1 nuke ve bir de kayma skiliyle ordan uzaklaşırsınız.

Masteryleri nasıl olmalıdır?

Cold 90 : Nedeni çoook büyük phy defanse açığımızı burdaki buf ve snow ile kapatıp adeta ölümsüz oluruz.
Light 90 : Light imbue alınmalıdır.Atackı iyi skilleri yeterli ve mag atack buffıyla bizi uçurur.
Fire 30 : Fire atack yüklüdür ve mag defanse verir bunada ihtiyacımız olmadığı için 30 yeterli hatta fazladır.Açılmayabilir.Atack gerekiyorsa lightda yetri kadr var.
Weapon mastery (Silah bölümü) 90 : Silah bölümünün pasiveleri ve skilleri çok işimize yarar.

Ve skillerimiz nasıl olmalıdır?

- Resim Silinmiş.

Resimde kırmızı ile gösterdiklerim kesinlikle açılıcaktır light komple açılmalıdır.Mavileri size bıraktım.Orda iki tane silah yapılandırması var.Sword ve spear için.İkisinide hazırladım.İsteğe bağlı olarak sword yada spear kasarsınız.Tercihim speardır.Hem daha az sp alır hem daha çok atack.Lighttaki bufları açmamızın sebebi ise birisi mag atack verir buda nukelerin damageini katlarda katlar diğeri ise parry ratio verir yediğiniz damageleri minimuma indirir.

Cold imbue ve anti görünmezlik skillerini ;

Neden açmıyoruz?

Cold imbue açılırsa pvp arenada vs (versus) yaptığınız klişinin takılarındaki anti frozen blueları yani frozen reduce sizin cold imbuenizin etkilerini yüksek ölçüde siler hele bu kişi shield kullanıp onun fire daki reducesini açmış veya clericden reduce buf almışsa.Yada yeni pilli biliyorsunuz tek seferde hepsini siler ve anlamı olmaz.Birde görünmezlik geçirici skillere gelince açmama sebebimiz çok sp almaları onun yerine potions seller dan anti stealth yada anti invis potu alabilirsiniz.Hadi hayırlı kasmalar bol sunlar.

Kod:
BaTTeRST e tekrar ps yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
ahaha adam fireyi 30da bırakmış nuker charda fire kendin ile aynı lvlde olur dostum firedeki nukerli açıcaksın bide orda mag defence power var o olmadan nuker charlar bir hiçtir sen uçmussun

Çok Güzel Olmuş Buna Göre Bİr Char Oluşturuyoru Raporu vereceğim Fire 30 kadar getireceğime Force açarım dedim ve Öyle Yapacağım :D

_CesuRYureK_ demiş ki:
ahaha adam fireyi 30da bırakmış nuker charda fire kendin ile aynı lvlde olur dostum firedeki nukerli açıcaksın bide orda mag defence power var o olmadan nuker charlar bir hiçtir sen uçmussun
Arkadaşlar izin verirse senin yorumuna bi kaç bişey yazıcam onlarda katılacaktır.
1.si sword biri için ideal skill seçimleri katılıyorum
2.si cold süper tek light nuke ile zorlanırız bence cold nukeside acılmalı isteyene.
3.sü light full acılmalı zaten herşey ortada
4.fire 30 ben bunu düşünmedim bile tamamen sıfırladım 30 speara verir en alttaki hpyi acarım
ama senin dediğin tamamen aykırı.
mag.defen.powe. olmadan nuker niye bir hiç olsun ki
fire tamamen str chara yönelik bir skill + int e verdiğin için mag.def.ın vardır...
Bu kadar yeterli sanırsam topic için teşekkürler swordda acmaman gereken skilleri gördüm 80den sonra str gidersem şayet garment takılıcam full ama bunlar güzelll...

Eline Saglık Yeni Bi Nuker Kasıyorumda
O Charı Bu Sekilde Yapılandırıcam ..

Bence Nukerin 90 Fire-Bicheon 60-Cold-Lighting Olması En Mantıklısı.Çünkü Lighting 90 Cold 90 Nuker Cold Bladeden farkı Yoktur.

Yukarı Alt