Emre Belözoğlu, Eski Takımı Galatasaray'a Sami Yen'de Gol Atmak İstediğini Söyledi"Hocamız görev verirse Sami Yen'de gol atmayı çok isterim. Umarım futbolu da F.Bahçeli Emre olarak burada bırakırım ve sonrasında da böyle anılırım."

Oynadığı futbolla F.Bahçe'den aldığı yıllık 3.5 milyon Euro'nun hakkını fazlasıyla veren Emre Belözolğu, eski takımı G.Saray'ı kızdıracak bir açıklama yaptı. Sarı-kırmızılılarda büyük başarılara imza atan ama 2 sezon önce Kanarya'ya geldiğinde "Doğuştan F.Bahçeli'yim" diyen 30 yaşındaki süper solak, F.Bahçe Gazetesi'ne neredeyse her konuda açıklamalar yaptı:

"Buraya gelişimde ailemin, yakın dostlarımın ve başkanımız Aziz Yıldırım'ın sıcak davranışları bu kararı almamda önemli rol oynadı. Şimdi ise F.Bahçe'de oynamanın bir ayrıcalık olduğunu çok daha iyi görüyorum..

BU camiaya çok şey vermek istiyorum, F.Bahçe forması altında sakin olmam gerektiğini hissediyorum. Ama profesyonelliğin içinde de kaybetmemek için savaşan bir yapıya sahip olmak gerekiyor. Umarım futbolu F.Bahçeli Emre olarak burada bırakırım ve bıraktıktan sonra da bu sözlerle anılmak isterim. Savaşan, mücadele eden Emre Belözoğlu olarak..

Ali Sami Yen'de hocamız Daum eğer görev verirse, G.Saray'a gol atarak 'Gerçek F.Bahçeli' olmak istiyorum.

Defansif anlamda sıkıntımız var, bunu kabul ediyorum. İBB maçı hariç, takımımız gerçekten iyi mücadele etti. Ben bu sözleri hiç sevmem ama, topun canı olsa, herhalde ancak bu kadar istemezdi! Ama hiçbir şey için geç değildir. Her şeyi telafi edeceğiz..

Hiddink çok önemli bir isim, gittiği her milli takımda başarı yakalamış birisi. Umuyorum ki çok önemli kararlar alıp, Türk futboluna katkı sağlar. Çünkü kim gelirse gelsin, Türk futbolunun yeni bir yapılanmaya gitmesi gerekiyordu.

'HEP EVDEYİM'

ŞU an özel hayatım kalmamış durumda. 28 günde yaklaşık 9 tane maç oynadık ve uzunca bir süre de kampta kaldık. Eşimle evimizde olmayı çok seviyorum. Gökhan Gönül olsun, Uğur Boral olsun ve onların eşleriyle beraber vakit geçiriyoruz."

'SİNİRLİ EMRE' BENİ ÜZER!

"Sakin olmalıyım biliyorum ama kazanmak için hırslanıyorum. İnsanların beni sinirli biri olarak hatırlaması da üzücü olur."

'Sportif Direktör olacağım'

EMRE, futbolu bıraktıktan sonra ne yapmak istediğini de açıkladı.. Sarı-lacivertlilerden ayrılmayı düşünmediğini söyleyen Emre, "Bu sene ÖSS'ye girmeyi düşünüyorum, eğer kazanırsam da 'Spor Yönetimi' okuyacağım. Gelecekte Aykut hocamız gibi camiamızda bu bölümde görev yapmak niyetindeyim" diyerek Sportif Direktör olmak istediğini net bir biçimde ifade etti.​

Yukarı Alt