1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Geometri ve Matematiği sevmenin yolları

1. duro

duro Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar genelde kimse matematiği sevmez.
    sevenlerde matematikçidir zaten
    eğer benim gibi matematiği sevmiyorsanız ama Türkçe-Matematik bölümünde iseniz birkaç takdiğim var :D
    1)matematiği bir kız gibi düşünün problemi çözdükçe kızların sırlarınıda çözüyomuş gibi aklınıza getirin
    2)matematik konularını ne işe yarıyo bunlar deyip bi kenara atmayın.Mesela Logoritmayı sanki bakkan olunca kullanacakmışız gibi düşünün.
    3)mesela bir denklem var çözemediğiniz.Yanına araba resimler çizin.Ve o hiç bulunmayan x i arabaya bindirin gezmeye çıkarın :D(bu bende işe yarıyo soruyu çözüyorum :D)
    4)Geometride daire ve çember çözerken dairenini içine fatih ürek yazarak konuyu komik duruma getirin.nede olsa geometri sevgi ister :D
    5)okuldan eve giderken eğer test çözme zorunluluğunuz varsa bu zorunluluğu bi kenara atın.evinize normal yoldan gidiyosanız yolunuzu epey bi uzatın.iyice yorulun.zaten eve geldıgınızde test çözmeye dermanınız kalmıcak ve dolayısı ile uyumak için sebebınız olucak teste yarını beklıcek :D
    6)eve giderken güneşli bi günde iseniz yolunuzu uzatın nefes aldıkça aklınızda gelişmeler olacakdır.eğer güneş yoksa kendinize güneş yaratın derim :D
    7)gene matematık çözerken sayılara bir değer verin.sanki siz battal gazisiniz ve karşınızda bir dizi sorusu var.oda size karşı gelen kazıklı voyvoda.soruyu çözün kahraman olun :D
    8 herşeyden önemlisi soruyu çözceğinize kendinizi inandırmanız lazım.Bu soru çözülmez deyip bir kenara atarsanız soruyu garanti çözemezsiniz.soru benden büyük adammı demeniz lazım.kendinize güvendiğinizde soruyu çözeceğinizi göreceksiniz.
    9)matematık yada geometrı sorusu çözmeden önce konuyu yalayıp yutun.unutmayınki test konuyu kavramak için sadece bir araçtır.
    10)her soruyu başladıgınızda bu matematıgı kım buldu deyip dümdüz girin kendizi deşarj edin.Relax olun.en azından soruyu bir yere kadar çözme duruma gelirsiniz.
    11)matematikte yeni terimler türetin.güven için bu gerekli.
    12)'aşk bir sudur iç iç kudur'sözünü değiştirip 'matematik b.k dur yemeyen yokdur' diyerek soruyu atın bir kenara ve maçınızın başına geçin.Sonuçda matematık çözmek için doğmadık :D
    13)herkes der yok planlı çalışın yok hergun şu kadar test çözün.Bunlar işin palavrası.Siz kendinize bir sorumluluk verin planda gelir projede.
    14)diyelimki kareköklü bir sayıyı çözemediğiniz.bu soruyu alıp sınıfın en güzel kızlarından birine sorun.bu iş çok zevklıdır.ben çok denedim ve işe yarıyor.hem soruyu anlıyosunuz hem arkadaşlık ilerliyor hemde sorunun çözülememesi gibi bir durum uçup gidiyor
    15)Matematikçi bir adamla oturun.Kopya çekmek içinde olabilir ondan birşey öğrenmek içinde
    16)matematik yada geometri yada başka bir derste soru çözerken işi gırgıra vurduğunuz zaman kendinizi iyi hissedersiniz ve soru kocamanken kucucuk olur.çözülmesi kolay olur.
    17)matematiği çözmeden önce I love matematik diyerek ona kendisini sevdiğinizi ifade edin(ama dıkkat edın yanınızda başkası varken yapmayın kendi kendine konusan bir deli sanıyorlar :D)
    18)matematik çözmekde bir yetenek işidir.bu konuda kendinizi yetenekli görüyosanız.Çalışıpda yapamıyosanız işde o zaman sözel bölümüne geçmenin vakdi gelmişdir.
    19)Her soru çözerken bir elinizde kumanda bir elinizde kalem olsun.ve gunlerden de salı yada çarşambaysa açın starı şampıyonlar ligini seyredin.bi soru çözün sonra bi maça bakın.yani ordan ilham alın.nede olsa futbolda bir matematik işidir(kaleye gol atmak bir matematik işidir bence :D örneğin 90 a atmak :D)
    20)son olarak soruları çözdüğünüzde attığım başlığı anlıcaksınız ve matematiği sevip onla benımle evlenırmısın dıceksınız :D
    tamamen benım cumlelerım ve benım araştırmalarımdır.bende işe yarıyor...inş sizde de işe yarar ?!!!!!!!

2. Torquel

Torquel Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Hiçbiri hiçbir zaman olmaz bnede.

Burdan yine diyorum Allah matematigin belasını versin Evil or Very Mad

3. Remi

Remi Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Profesyonel Öğrencilik
    Lise 3 tesin galiba yazdıklarının hepsi bu senenin lise 3 konuları log dizi fln ya benmi gibi fen bölümüysen napcan ya seve seve yada mat ı geo yu sevecen :mrgreen:

4. duro

duro Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ewet aynen öyle
    seve seve yapacağız matematıgı :mrgreen:

5. RoyalFlush

RoyalFlush Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    jeofizik mühendisi

sen yanmışsın matematiği sevmiyorsan üni hayatın bitmez :)

seve seve öğrenmessen sıka sıka öğreneceksin

ps:mühendislik öğrencisi zavallı bir gencim ve aynı dertten muzdaripim

anti-mat team :mrgreen:

6. Anonymous

Anonymous Guest

mat.severimde fen mefta

7. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    aslında matematiği okutmadan once matematik felsefesini okutsalar yada matematiğin marjinal tarafını gösterseler böle olmazdı.
    olay matematikde deilde hocada bitiyor yaf :lol:
    harbiden göründügü kadar sıkıcı deil aslında :lol:
    mesela pluton felsefesi vardır :lol: bu matrix fesefesine benzer
    yani yansımalar dünyası :lol: biz yansımalar dunyasında yaşıyoruz :lol:
    birde öz vardır :lol:
    adam yorumlarken söyle diyor :lol:
    öz 1 sayısıdır diğer sayılar :lol: 1 in yasıması yada türevidir :lol:
    yaradalısın ozunde 1 vardır her sayı -sonuz +sonsuz ve her sayı 1 den olusur.
    onun ıcın matrıx kodlarında gelenel yesıl tarafta gecen akan sayılar 1ve 0 dır :lol:
    yani baya ilginc yorumlar var :lol: gercı herkez hoslanmaya bilir ama turkıyede bu oran aşırı fazla.
    mesela ilgin olan başka sey
    ragnes soyle diyor.basit bir değişken ve onun parcası sonusz bir degısken alalım
    basit =x(insan)
    zamansız ve mekansız =x üzeri sonsuz (tanrı cunku zmaansız mekansız ve sonsuz ve x den daha yuksek bır sekılde tanımlanmıs)
    tanrı eger insanları oz nurundan yaratı dıyor ve işlemi soyle yapıyor
    (x+xüzeri sonsuz) ben bunu eger x paratezine alabiliyosam
    x(1+x üzeri sonsuz-1) bu parantez tanrı ile ortak yanı aynı ozden geldigimizi belırtir. fark ise parantez içinde ki kısımdır.
    bi örnekde şöyle bunuda Rus bi matcı dıyo:
    gene basıt sayılar alıyorum ..
    1.3.5.8,1/2.5/8 vs vs
    bunları basıt ve karmasık olmayan kume olarak tanımlamıs ve ınsan toplulugu olarak
    ama dıyor madem biz tanırıyı zaman sız ve makansız yani sonsuz da tanımladık diyor
    öyle ise bende tanrıya söyle derim
    3,8888888888........sonsuza devir ediyor 8
    biz bu tür sayıları nasıl buluyorduk
    38-3/9=30/9=10/3 yani 3,888888.....sonsuza devır ederken bi baktık ki özünde o sayı 10/3 müş
    burdan da anlaşılıyorki bu sozsuzlugu basıt sayılar yaratmıstır yanı tanrıyı insan yaratmıstır diyor (TÖVBE)
    tabi bunlar felsefesi ama cok marjinal cok güzel fikirler var :lol: