Str basman mag balance'ı düşürür. Buda vuruş gücünü düşürür.

Ch charlarda str vermek Phs balance'ı yükseltir buda weaponla vurulan damageleri yükseltir...

Bir wizardda str sadece char çok yatıyor diye cinnet halinde basılır ^^

Black Rain demiş ki:

Ch charlarda str vermek Phs balance'ı yükseltir buda weaponla vurulan damageleri yükseltir...

+1907

aslında neden verilmediğini coğu insan değişik sekillerde dile getirebilir ama benim düşüncem ch int charlarda str verilmesinin sebebi yan weapon skilinin vuruş gücünü artırmak içindir fakat eu wiz lerde yan vuruş sikili olmadığından ve atack skilinin sadece mag vuruşlardan olduğunu düşünürsek buda eu wiz charların sadece pure int olması gerektirdiğini açıklar

Ps: bu konuda değişik yorumlar olabilir fakat benim düşüncem bu yönde (cok fazla sro bilgisine sahip değilim ve fazlada oynamıyorum)

str basıcana light armor giy hem o kadar attağın düşmez hemde defansın yükselir ztn int sin int lere karşı sorun olmaz

ben hep şunu düşündüm:D biliyosunuz extreme wuruşu %75 artırıyo wizde de life %25 neden statların %75 int e %25ini str ye wermeyesinki:D nasılsa bunlardan birin yaptıgında normal wuruşunu yapıyor:D

Tanıdığım bir arkadaşımın 85 lvl ve 7-8 defa STR verilmiş bir çarı var,değişen bir şeyi yok çar clerik ve çar daha sağlam oldu vuruşu da 2 3 k daha aşağı bir wizz e göre...Denenebilir bence...

Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
Black Rain demiş ki:

işte asıl mesele burda hybird ler yan skill olarak spear blade bow acıyor ancak wizard ' ın str ye vermesı yani phy sinin yukselmesi hiç bir şeyi değiştirmiyor.Yanı wizard skillerini sadece fire gibi dusunun tek yapacagınız mag. Phy vuramadıktan sonra str yede verilmez. Bu yuzden hybırd wizard yok

Darwell

Tanınıyorum
Diyelim ki 7-1 yaptın Wizard Charını 14 str gibi bir avantajın olacak aynı zamanda 14 Int gibi bir dezavantajında olacak ama şöyle düşün zaten wizard char açan birisinin amacı pvp olmamalı unique olmalı plvl olmalı doğal olarak para olmalı. (Wizard için amaç genelde bunlardır önce wizard charı açarsın sonra pvp charını kasarsın).Bunlar için sana daha fazla damage lazım neden bunu Hybrid yaparak azaltasın ki ?

Aynı şekilde Eu charlar takım charlarıdır deriz her zaman eğer bir Wizard Warrior bir charın bufflarını alır Cleric charın Bless spell'ini alır, bir Bard charın bufflarını alırsa (Gw ve Fw'lerde de sistem budur) elde edeceğin 14 Str olmasada zaten karşında kimse duramaz.

Benim sebeplerim, düşüncelerim bunlar umarım işine yarar.

Majestic demiş ki:
Konumuz wizard bir char düşünün.Full int olacak ve yan skill cleric/bard bu ikisinden biri olacak.Tercih edilen seçenek bu.Peki;
Neden Eu charlar Chin charlar gibi hybird olamaz?
Yani 7.1 hybird bi int nuker veya 5.1 bu şekilde wizardı hybird yapsak ne değişir?
Yani olurmu canım diyip geçmeyin mantıklı bir açıklaması olmalı mutlaka...
Görüşlerinizi alalım bakalım^^
wizard char hybrid olmazzz. wizard charın işi vurmaktır. wizard char vurcak.
wizard char ölür. ama wizardın özelliği hızı, vurdu mu oturtcak.
chineselilerdeki hybrid vurmuyo mu dicen. çinlilerdeki hybridde snow var kalkan var. yatır batır var. life yok. saniyede can basıyo chineseler.
yan skill ise; uniqciyim diyosan bard, pvpciyim diyosan cleric olcak. pvpde wiz kullanmıcan 1 vs 1 de. gw ,fw veya job da stafı alcan arkadan vurcan kaçacan sonra . clerici maxlıcan clericle pvp yapcan. warlockta pvp ye uyar ama warlock kullanmak zorduk.

Tabiiki olabilir bakın forumda Cissy diye bir char war 100 lwl wizard/cleric adam charını satıyor 40-45 defa str vermiş charına istediqi karsılık 1000 TL "şuan yeni bir wizard char acsam yine aynı yapılandırmayı yaparım yani str veririm" diyor.Aynen oda senin düşündüğün gibi düşünmüş yorumlarında yazıyor.Zaten çok vuruyorum diyor canım 3-4 k fazla olsun vurusum biraz düşsün diyor.Mag balance yinede % 100 ün üstünde idi % 103 fln dı tam hatırlayamıyorum.Ara tırsan bulabilirsin o charı görebilirsin forumda.

Yukarı Alt