İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde bir kişi, eşinin annesini bıçaklayarak öldürdü.

'Adam yaralama' suçundan cezaevine bulunan Mustafa A. (28) eşi Ayşe ile sürekli tartışıyordu. Eşi hapiste olduğu için çocuklarına bakamayan Ayşe A., iki çocuğunuda Çocuk Esirgeme Kurumu’na verdikten sonra babasının evine yerleşti. Eşiyle geçinemeyen Ayşe A. boşanma davası açmaya hazırlanırken, kocası Mustafa A. cezaevinden çıktı. Eşiyle barışmak isteyen Mustafa A. olumsuz yanıt alınca çılgına döndü. Dün sabah saat 08:00 sıralarında kayınpederi Muhittin Barulay’ın evini basan Mustafa A., zorla içeri girerek kayınvalidesi ile tartışarak bıçaklamaya başladı. Suna Barulay, damadının rastgele salladığı bıçak darbeleriyle olay yerinde hayatını kaybederken, Ayşe A. ise evden kaçarak kurtuldu.Olayın ardından "Kayınpederimi de öldürmeye gidiyorum" diyerek olay yerinden kaçan Mustafa A., Gaziosmanpaşa Asayiş Şube Amirliği ekiplerinin takibi sonucu Küçükköy’de yakalanarak gözaltına alındı. Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen zanlı Mustafa A., ifadesinde eşinin kayınvalidesi ve kayınpederinin zoruyla iki çocuğunu yuvaya verdikten sonra babasının evine yerleştiğini belirterek, "Karımdan boşanmamı istediler. Ben de kabul etmeyince tehdit etmeye başladılar. Olay günü de sabah evlerine giderek konuşmak istedim. Kavga çıkınca bıçağı rastgele salladım" dedi.

İfadesinin ardından Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edilen Mustafa A., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.​

Yukarı Alt