Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, Gaziantepspor karşılaşmasının ardından düzenlenen basın toplantısında, oyuncularının iyi bir maç çıkardığını ancak topun bir türlü gol çizgisini geçmediğini söyledi.

"Oyuncular yapılması gereken her şeyi yaptılar, iyi oynadılar. Maalesef turu geçemedik. Top çizgiyi geçmedi. Zor bir sezon. Bu durumlarda konuşmak çok zor. Şu ana kadar Galatasaray'da böyle durumlar yaşamadım ama tecrübemden şunu söyleyebiliyorum, bazen işler olmayınca, olmuyor. Hayat devam ediyor. Yarından itibaren iş başı yapıp, tekrar yeni fikirler, yeni heyecanla, yeni bir işe başlamamız lazım. Çünkü Galatasaray'ın büyüklüğü hiçbir zaman yok olmaz. Galatasaray'ın istekleri her zaman büyüktür. Yarından itibaren Galatasaray'ın geleceğinin, nasıl olacağını, ne şekil alacağını hep birlikte düşünmemiz gerekiyor."

Gazetecilerin "Galatasaray'ın geleceği için ayrılmayı düşünüyor musunuz?'' sorusuna ise Hagi, ''İstifayı bana değil başkan Adnan Polat ve yöneticilere sorun. Ben başkan değilim, belki ileride olurum ancak şu anda değilim'' şeklinde yanıtladı.

Teknik Direktör Gheorghe Hagi hakem Cüneyt Çakır'ın yönettiği karşılaşmada, 7 pozisyonumuzun bulunduğunu ve 1 penaltımızın verilmediğini söyledi. Maçta şanssızlıklar yaşadımızı kaydeden Hagi, ''Bugün rakibimiz ceza alanına dahi giremedi. Çok açık ve net penaltımız verilmedi. Bugün Galatasaray'ın göstermiş olduğu şeyler var ama maalesef şanssızlık da var. Tabii ki eksiklerimiz de var. Yarından itibaren hepimiz bu analizi yapacağız ve neler yapılması gerektiğini göreceğiz'' diye konuştu.

Hagi, takımda analiz edilmesi ve değerlendirilmesi gereken bazı şeylerin bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bazen şekersiz, acı olan çaylar da içilebilir. Bizim durumumuz da acı ve zor bir durum. Yarından itibaren, bunun analizini yapacağız. Galatasaray'ın büyüklüğü yok olmayacak, zamanı gelecek, oyuncular tekrar kendilerini gösterecek. Bu akşam da iyi oynayabileceklerini gösterdiler. Ben sadece teknik analizi yapacağım, ondan sonra diğer konuları yöneticilerimiz konuşacak.

Yarın olumlu bir şekilde düşünerek, yeni bir ruhla, sinerjiyle her şeye sıfırdan başlamalıyız. İyi veya kötü sporda sadece bir günlüktür. Kötüyse analizi yaparak bunu iyi hale getirmek lazım. Bunun sebeplerini bulup başarının yolunu çizeceğiz. Bunun için geleceğe yönelik bir plan yapılması gerek.
''

11 tane daha lig maçı bulunduğunu kaydeden Hagi, ''Ortada bir çok puan var. Sporda her zaman her şeye sıfırdan başlıyorsun. Yarın her şeye sıfırdan başlayıp, yeni motivasyonla, havayla başlamanız gerekiyor. Sporcunun her zaman kendini ispatlaması, iyi olduğunu göstermesi gerekiyor. Ancak bu şekilde taraftarın desteğini alırsın. Tabiki pes etmek yok'' diye konuştu.

Teknik Direktör Gheorghe Hagi, maçta taraftarların Ayhan Akman'a tepkisi için ise; ''Galatasaray büyük kulüp, Ayhan bu kulüp için çok şey yaptı. Ben böyle olmasına üzülüyorum. Ayhan bir çok şampiyonluklar, maçlar kazandı. Bu kadar yıldır Galatasaray'da top koşturuyor. Bana göre saygı gösterilmesi gereken bir oyuncu. Bazen iyi oynayamayabilirsiniz ama insanız, her zaman üst performansta oynayamayabilirsiniz. Taraftarı da anlayışla karşılıyorum. Taraftar, her zaman Galatasaray'ı destekleyecektir. Ancak Ayhan bence saygıyı hak ediyor.''

Arda'nın yeniden takıma dönmesi gerektiğini kaydeden Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, ''Çünkü o Galatasaray'ın büyük oyuncusu, şu anda takımın ona ihtiyacı var'' dedi.

Hagi, bütün riskleri göze alarak Galatasaray'a geldiğini söyleyerek "Benim için şu anda en önemlisi Galatasaray'dır. Herhangi bir iyi düşünce ortaya konulursa devam edilir. Hiçbir zaman pişman değilim. Daha önce yaşamadığım bir durumu yaşıyorum ve acılar içindeyim'' ifadesini kullandı.​

Yukarı Alt