1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Garip HuyLarımız

1. Lampard_08

Lampard_08 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Garip HuyLarımız

Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye`yi bulmaya çalışırız yoksa Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

Neden birbirimize sarılınca sağa sola sallanırız?

Neden öğrenciler ilkokul 5. sınıfa kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken 6. sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlar?

Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor

Düğünlerde neden "Dom dom kurşunu" ile göbek atılmaktadır? "Bir avcı vurdur beni, bin avcı yedi beni" gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?

Cumartesi ve pazartesinin neden kendi isimleri yoktur? (Cuma-ertesi, pazar-ertesi)

Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden "indi-bindi" olarak tabir edilmektedir? Önce inilip, sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?

Bulmacalarda neden boru sesinin karşılığı hep "ti" dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" diye bir madde mi vardır?

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    eskidende bilirdim bunları çok pert maddeler.

3. Lampard_08

Lampard_08 Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynen öyle extra :beer: :thumbsup:

4. aysu

aysu Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur? xD :D

5. Kobe

Kobe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
    zeka mı cesaret mi yanlış yapınca hiçbişey olmayınca cesaret mi olur

6. By_DaDaS

By_DaDaS Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok Süper Maddeler :D Haritaya Baktıgımızda İlk Önce Türkiyeyi Bulma :D

7. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...

bunun cevabını biliyorum :mrgreen:
    bilimsel :D
    ölçme değerlendirme ve istatisliksel olarak bir sınav sorusunda . eğer 4 şık varsa örneği yazan muhtemelen orta okul öğrencisi n-1 = 3 N = sık sayısı seklınde yanlıs 1 dogruyu goturur.
    bu oss ve üst duzey ulusal sınavlarda sorularda 5 şık oldugu ıcın 5-1 = 4 ,şeklinde yani 4 yanlış 1 doğruyu götürür. beki neden :D yapılan sınavın güvenirliğini ve ölçülen değerin istatiksel doğrulugunu yükseltmek için .. :mrgreen: :mrgreen: