sayfalardan okuyorumda nasıl 90 olup da 9 gap a cekiliyor anlamadım lvlini düşürmeye mi gap diosunuz bana gapın ne oldugunu ve 90 da nasıl geriye cekildiğini anlatacak bilen biri var mı 63 lvlim . force ve lvlin arasındaki farka mı gap diosunuz bana bunları acıklarmısnızz şimdiden teşkrler :coffee: :coffee:

LeveL Gap : Kendi LeveLiniz iLe kuLLandığınız herhangi bir skiLL mastery den en yüksek oLanının arasındaki farktır. Daha açık bir deyişLe.. Örneğin ; 20 LeveL bir karakteriniz var. 15 LeveL CoLd. 18 LeveL Light. 14 LeveL HeuksaL. 17 LeveL Fire. SkiLL ağacınız mevcut. Yukarıdaki formüLde dediğim gibi kendi LeveLiniz - En yüksek mastery LeveLi yani bu örnek karakterimize göre 20 - 18 {Light en yüksek oLduğu için herhangi biri oLabiLirdi farketmez "weapon/force"} = 2 size normal şartlardan daha az exp point normal şartlardan biraz daha fazla skill point kazandırır.
Eğer gap yapılacak ve buna adı üstünde Level Gap dencekse en az 3 en fazla 9 lvl fark olabilir.

İKİ level farkda(bu fark mastery level le kendi level iniz arasındaki fark[GAP]):Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 90 exp ve 40 sp exp alıyorsunuz
ÜÇ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 80 exp ve 50 sp exp alıyorsunuz
DÖRT level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 70 exp ve 60 sp exp alıyorsunuz
BEŞ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 60 exp ve 70 sp exp alıyorsunuz
ALTI level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 50 exp ve 80 sp exp alıyorsunuz
YEDİ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 40 exp ve 90 sp exp alıyorsunuz
SEKİZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 30 exp ve 100 sp exp alıyorsunuz
DOKUZ level farkda:Normalde 100 exp ve 30 sp exp alırken bu kez 20 exp ve 110 sp exp alıyorsunuz
Maximum dokuz level fark bırakabiliyorsunuz mastery level ile normal level iniz arasında..

SP Farm nedir? Nasıl Yapılır?

oyuna yeni başlayanların SP Farm konusunda sık sık soru sorduklarını görüyorum. bu amaçla ayrıntılı bir SP Farm rehberi hazırlamaya karar verdim. karakterinizi yapılandırmadan önce, iş işten geçmeden dikkatlice incelemenizde fayda var...

SilkRoad Online'ı zevkli kılan yegane şeylerden biri de, karakter yapılandırmanın başlı başına bir hesap-kitap işi olmasıdır. eğer yeteri kadar skill point biriktiremezseniz, bir süre sonra leveli geldiği halde skillerinizi artıramadığınızı veya bazı oyuncular bir sürü skill kullanırken kendi karakterinizin 1-2 tane skille idare etmeye çalıştığını görürsünüz. işte SRO hastalarını farm yapmaya iten şey budur: daha fazla skill, daha fazla güç demektir. ama gücün de bir sınırı vardır. dikkatlice bakarsanız skill tablosunda 0/300 gibi bir not görürsünüz. bu toplamda en fazla 300 skill mastery kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

SRO'da yaratıklardan iki çeşit tecrübe puanı alırız. biri level atlamamız için gerekli olan experience (exp), diğeri yeni skiller öğrenmemize yarayan skill experience'dır (Sexp). experience barı her levelde daha da genişler. skill experience barı ise sabittir ve değeri 400'dür. mesela bir yaratıktan 100 Skill experience alıyorsak, 4tane yaratık kestiğimizde 100x4=400 Sexp, yani 1 skill point alırız. ve yeteri kadar Skill Point (SP) biriktirdiğimizde yeni bir skill açabiliriz.

SP Farm ne demek?

evet, formüllere dayanan bir oyunla karşı karşıyayız. SP Farm, Karakter Level ve Master Level arasında bir denge kurarak daha fazla Skill Point biriktirmek anlamına geliyor. SP Farm'da önemli olan nokta GAP konusudur. GAP, Karakter Leveli ile en yüksek herhangi bir Mastery Leveli arasındaki farktır. örnek verirsek daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum:

karakter leveli = 30
pacheon mastery = 5
force fire mastery = 20 --> en yüksek Mastery değeri olduğu için Master Level'imiz 20 oluyor
force cold mastery = 15

bu durumda GAPımız 30 - 20 = 10 olur.

SRO'da bir yaratıktan maksimum Sexp'yi GAP 9 olduğunda alırsınız. aslında SP farm yapmadaki amaç bir yaratıktan daha fazla skill experience kazanmaktan çok, yaratıktan alınan experience'ı düşürmektir. bu durumda level atlamak için normalden daha yaratık öldürmeniz gerekir, bu da daha fazla skill experience ve skill point demektir.

SP Farm nasıl yapılır?

1) kaliteli bir set satın alın. mana şurubunu ekonomik kullanacağı için ben Garment'i tavsiye ediyorum. kaliteli parçalar almaya özen gösterin ve sete harcayacağınız paraya üzülmeyin. fiziksel defansınızı mümkün olduğunca güçlendirmelisiniz.
2) lvl 16+3 16+5 16+sos gibi kaliteli bir ok satın almaya çalışın. damajınız ne kadar çok olursa birim zamanda o kadar çok yaratık kesersiniz. ve farm o kadar çabuk biter. silaha harcayacağınız paraya hele hiç üzülmeyin. 16 yayların geri satışı kolay olur. silahınızı işi bittikten sonra satabileceğiniz bir farmcı mutlaka bulursunuz.
3) lvl 7'ye kadar master levelinizi yükseltin. bir kez bu levele ulaştıktan sonra, artık mastery levellerinizi yükseltmeyin.
4) Pacheon Mastery'den Anti Devil Bow'u Level 2 yapın. silah skilli yanına istediğiniz bir Imbue'yu kullanabilirsiniz. yaratıkları dondurması ve yavaşlatıması için Force Ice Mastery'den Ice River Force'u tercih edebilirsiniz.
5) 16 levele ulaşana kadar bütün görevleri yapın.
6) evet artık level 16sınız. (karakter leveli) 16 - (master level) 7 = (GAP) 9. bu durumda oyundaki maksimum exp'i alıyorsunuz.
7) bol miktarda hp, mp ve ok satın alarak Stronghold Kalesine gidin. bandit kampın içinde bir kale göreceksiniz. kalede bol miktarda Bandit Archer çıkar. spawn rate o kadar hızlıdır ki, yaratık keserken yerdeki paraları toplamaya fırsat bile bulamazsınız. kendinize bir köşe bulun ve Bandit Archer kesmeye başlayın.
8.) hedeflediğiniz SP'yi biriktirene kadar kaleden çıkmayın. sp farm yapmak çok sıkıcıdır. en önemli tavsiyem kendinize sıkıldığınızda sohbet edebilecek eğlenceli bir arkadaş grubu/party/guild bulmanızdır ^^

SP Farm en hızlı Bow ile yapılır. farm bittikten sonra dilediğiniz silah skillerine verebilirsiniz.

Umarım bu bilgiler sana yardımcı olmuştur :beer:

injureed demiş ki:
sayfalardan okuyorumda nasıl 90 olup da 9 gap a cekiliyor anlamadım lvlini düşürmeye mi gap diosunuz bana gapın ne oldugunu ve 90 da nasıl geriye cekildiğini anlatacak bilen biri var mı 63 lvlim . force ve lvlin arasındaki farka mı gap diosunuz bana bunları acıklarmısnızz şimdiden teşkrler :coffee: :coffee:
90 olduktan sonra skillerini ve mastery lvl lerini 81 e indirisin curst heart görevi veya item maldan alacagın skill sıfırlama potionu ile
atagın düşecektir tabiki ama sp cok faasla gelmeye başlayacaktır
yani gelen exp oranı cok azalacak lvindeki yaratktan yaklaşık 200 exp alırken aynı yaratıktan 400 e yakın sp point gelecektir böylelikle 1 ayda 7/24 kasaran full farm olursun sp ticket+ pre plus ile

cok saolun arkadaslarr cok yardımcı oldunuzz teşekr ederim ikinize bana uyan 90 olup skil düşürmek olucaktırr ondan sonra ne hali varsaa görsünn :D:D:D:D

Yukarı Alt