Galatasaray'da kriz bitti
Galatasaray Tüzük Tadil Kongresi, 1 saat 10 dakika süren toplantıyla sona erdi. Üyeler, tüm maddelerin tek kalemde oylanması üzerinde karar kıldı ve kuruldan geçirildi. Şimdi kurulacak bir komisyon, kabul edilen değişiklikler üzerinde bazı düzeltmeler yaparak 16 Ekim'de yeniden üyelerin oylamasına sunacak.

Dün Galatasaray için tarihi bir gündü. İlk toplantısı olaylı geçen Tüzük Tadil Kongre’sinin ikinci perdesi açıldı ve bu kez oldukça sakin bir ortamda geçti. Bunda, önceki gün Polat’ın muhaliflerle yaptığı görüşmenin büyük etkisi oldu. Adnan Polat, muhalefete isteklerini sordu. Karşı tarafın istediği değişiklikleri önerge halinde kongreye sunacağı bilgisi üzerine Polat’ın, “O zaman bu önergeyi yönetim olarak biz verelim, böylece iki tarafın da istediği olsun” demesi üzerine anlaşma sağlandı ve kriz bitmiş oldu.

Üyelere söz hakkı yok

Sakin başlayan kongre, Divan Başkanı Duygun Yarsuvat’ın üyelere konuşma hakkı vermemesi üzerine bir ara gerildi. Daha sonra yapılan oylamada salonun yüzde 90’ı, tüm maddelerin tek kaleme bağlanması kararını verdi. Böylece hem muhalefet istediğini elde etti, hem de yönetim zorlu dönemeci kolayca geçti. 30 kadar üyenin bazı maddelere itiraz etmesi üzerine Polat, “Ben herkesin üzerinde mutabık kalacağı bir tüzük istiyorum. Arkadaşlar itirazlarını bize iletsin, 16 Ekim’de görüşüp sonuca bağlayalım” dedi. Sonuç olarak kurulacak komisyon, değişiklikler üzerinde bazı düzeltmeler yapacak ve 16 Ekim’de kurul üyeleri yeniden oylayacak.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt