"Galatasaray'a sıra gelmez"
Galatasaray Başkanı Polat'ın sözlerine, Fenerbahçe 2. Başkanı Özdemir'den yanıt gecikmedi: 11 yıldır yönetimdeyim, toplantılarımızda hiç rakibimizi konuşmadık. Çünkü onlara sıra gelmez...

Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki söz düellosu bitmek bilmiyor... Sarı-Lacivertliler’in Başkanı Aziz Yıldırım’ın sözleriyle başlayan tartışma, Sarı-Kırmızılılar’ın yöneticisi Haldun Üstünel ve ardından da Başkan Adnan Polat’ın açıklamalarıyla zirveye çıkmıştı.
Son olarak da bu tartışmalara, Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir dahil oldu. Polat’ın, “Rakiplerimizin yönetim kurullarının zamanlarının yüzde 50’sinin, Galatasaray’ı konuşmakla geçtiğini biliyoruz. Demek ki bizden korkuyorlar, ürküyorlar, saygı duyuyorlar, gelişmelerimiz onları endişeye sürüklüyor” sözlerine Özdemir’in cevabı oldukça sert oldu.

‘Gündem maddemiz fazla’

NTV Spor adlı radyo kanalının programına katılan Özdemir, Adnan Polat’a şu cevabı verdi: “Adnan Bey direkt bizimle ilgili bir göndermede bulunmamış. Ama merak edenler için söyleyeyim; 11 yıldır yönetimdeyim, toplantılarımızda hiç Galatasaray konuşulduğunu hatırlamıyorum. Bizim A takımın gündem maddeleri dışında, mali büyüme, alt yapı, amatör branşlar, eğitim, tesisler konuşuluyor. Çok işimiz var. Bunları konuşunca 4-5 saatimiz, yönetim toplantılarında geçiyor. Yani Galatasaray’a sıra gelmez” ifadelerini kullandı.

Düello nasıl başladı?

Aziz Yıldırım
Devre arasında herkes ‘transfer’ diye bağırdı, yapmadık. Çünkü bu formayı giyen her futbolcumuzun değerini biliyoruz. Büyük hedefleri olan takımlar, büyük yıldızları devre arasında getiremez. İyi futbolcu alamazsın, vermezler. Ama sezon sonunda her istediğini alırsın.

Haldun Üstünel
Kendini dünya kulübü olarak görüp, transfer yapmadıklarını söyleyenler, Ocak’ta 4 milyon Euro harcadıklarını nasıl açıklayabilirler? Gerçek bir dünya markası olan Galatasaray’ın ezeli rakibinin başkanının, bizim icraatlarımızla ilgili yorum yapması şık durmamaktadır.

Adnan Polat
Biz yönetim olarak aramızda rakiplerle ilgili konuşmayız. Ama rakiplerimizin toplantılarının yüzde 50’si Galatasaray’ı konuşmakla geçiyor. Demek ki bizden korkuyorlar, ürküyorlar, saygı duyuyorlar, gelişmelerimiz onları endişeye sürüklüyor...​

Yukarı Alt