Galatasaray Kulübü, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın ardından bir stat daha kazanıyor.
GSYİAD, Florya'ya 3500 kişilik mini stat yaptırıyor. Efsane golcü Metin Oktay'ın ismini taşıyacak olan statta, profesyonel takım özel maçlarını, A2'ler ise resmi karşılaşmalarını oynayacak.

İsmail Sarıkaya başkanlığındaki 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği (GSYİAD), Florya Metin Oktay Tesisleri'nde 3500 kapasiteli bir stat için kolları sıvadı. Mini arenanın, 11 Nisan'daki dernek açılışına yetiştirileceği açıklanırken, A2'nin maçlarını oynadığı sahada, A takımın da özel karşılaşmalarını yapacağı belirtildi.

GSYİAD Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Duyar'ın önemli katkıları sonucunda Ali Sami Yen Stadı'ndaki eski açık tribünün üstünü kapatan derneğin aynı malzemeyi yeni stadın yapımında kullanacağı kaydedildi.

Futbol altyapı takımlarının maçlarını oynadığı sahadaki tribün kaldırılırken, Ali Sami Yen'den sökülen çatı sistemi yeni trübün inşaatı ile birlikte monte edilmeye başlandı. 300 bin liraya mal olacak stada efsane golcü Metin Oktay'ın adı verilecek.
Alpaslan Dikmen salonu
Bu arada Ankara'daki Metin Oktay İlköğretim Okulu'nun yenilenmesi çalışmalarını da sürdüren GSYİAD'ın, ultraslan'ın kurucusu merhum Alpaslan Dikmen'in adının yaşatılması için bir konferans salonu yaptırdığı açıklandı. Salonun açılışının Başkan Adnan Polat ve yönetim kurulunun katılımıyla Mart ayı içinde yapılacağı belirtildi.​

300bin bişe değil.Gökhan Zan (cam adam)ın aldığı yıllık ücretin 5te 1i kadar.

Yukarı Alt