Galatasaray’da “Yılın transferi” olarak lanse edilen Lincoln, sakatlığının ardından takıma adapte olmaya çalışıyor.

İşte Lincoln’ün ağzından dökülenler:

- Geldiğim günden bu yana farklı kazandığımız maçlar dahil hepsi zor oldu. Bu durum Türkiye Ligi’nin ne kadar zorlu bir lig olduğunu gösteriyor.

- Türkiye’ye ilk geldiğimde şunu belirtmiştim: “Sahaya çıkarım, futbolumu oynarım; hakemlere güveniyorum, onların artniyetli olmadığını düşünüyorum, oyun kurallarını uygulayacaklarını biliyorum.” Ama bugün aynı şeyleri söyleyemiyorum çünkü aynı fikirde değilim.

- Ankaraspor maçındaki penaltı pozisyonumu hakem kendisini aldatmaya yönelik hareket olarak değerlendirseydi, sarı kart görüp takımımı bir sonraki hafta yalnız bırakabilirdim. Bu arada Ankaraspor’un stoperiyle maç sonu konuştum ve kendisi de pozisyonun penaltı olduğunu itiraf etti. Ona teşekkür ediyorum.

‘Tabelada iyiyiz ama rahat değiliz’

- Bu maçtaki hatalı karar ne benim, ne de Ankarasporlu futbolcunun hatası; bu tamamen hakemin hatasıdır ve benim merak ettiğimi konu, böyle durumlarda hata eğer hakeme aitse ona uygulanacak cezai madde nedir? Benim ricam Yunus Yıldırım ve federasyon maçın kasedini bir kez alsın ve seyretsinler.

- Beni üzen asıl konu şu; Eğer yapılan sertlikler ve faullerden dolayı futbolcu oyununu oynayamıyorsa, bu hem Türk futbolu adına bir günahtır (Kaliteli futbolcuları göremezsiniz, gelişimine engel olursunuz); hem de ülke futbolu açısından uygunsuz bir durum olur.

- Buraya Lincoln olarak geldim. Hagi’yi Lincoln’le, Lincoln’ü Hagi’yle kıyaslayamazsınız. Aslında bu durum öyle ilginçtir ki, 10 yıl sonra bile kıyaslamalar olacaktır. Mesela şu anda Schalke’de, ‘Lincoln gibi bir oyuncuya ihtiyaç var’ deniliyor.

- Şampiyonluk şansıyla ilgili olarak tabelada iyi bir durumda olabiliriz ama rahat değiliz. Daha rakiplerimizle oynayacağımız maçlar var. Onlarında zorlu maçları var ve biz daha genç bir takımız.

‘Tabelada iyiyiz ama rahat değiliz’
Demekki Rahat Olsak neler yaparıs:D

Yukarı Alt