1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Galatasaray, Lyon'dan daha büyük takım

1. Sensei

Sensei Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Galatasaray'ın yeni transferi Abdul Kader Keita, Florya Metin Oktay Tesisle-ri'nde coşkulu bir taraftar grubunun önünde 3 yıllık sözleşme imzala-dı. Konuşmasına, "Selamün aleyküm." diyerek başlayan Fildişi Sahilli futbolcu, eski takımı Lyon ile Cim Bom'u karşılaştırdı. Sarı-Kırmızılı ekipte büyük başarılar yaşamak için Türkiye'ye geldiğini dile getirdi.

Galatasaray'ın yeni transferi Abdul Kader Keita, Sarı-Kırmızılı takımın Lyon'dan daha büyük olduğunu söyledi. Tecrübeli futbolcu, "Galatasaray gibi büyük bir takımda oynamak hem benim hem de ülkem için büyük bir gurur kaynağı." dedi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen törende kendini 3 yıllığına Sarı-Kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza atan Keita'ya taraftarlar büyük ilgi gösterdi. İmza töreni, yaklaşık bin 500 kişilik taraftar grubu tarafından sık sık tezahüratlarla kesilirken, yeni sezonda Fildişili oyuncu Hasan Şaş'tan boşalan 11 numaralı formayı giyecek. İmza töreninde bu transferi gerçekleştiren Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel ile eski futbolculardan Yılmaz Gökder de hazır bulundu.

Keita'nın resmî sözleşmeyi imzalamasının ardından bir açıklama yapan Haldun Üstünel, "Bugün burada Galatasaray ailesine yeni bir arkadaşımızı katıyoruz. Sizlerin de bildiği gibi bu oyuncuyu uzun bir zamandır takip ediyorduk. Uzunca çabalar sonunda onu Galatasaraylı olarak görmenin sizlerle birlikte mutluluğunu yaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Üstünel'den sonra sözü alan Keita, "Selamün aleyküm." diyerek başladığı konuşmasında, "Sizin aranızda olmaktan çok mutluyum. Benim Galatasaray'a gelmemde taraftarın büyük bir etkisi oldu. Elimden geleni yaparak, Galatasaray'a faydalı olacağım. Biz bir aileyiz ve bu ailenin bir parçası olmak için elimden geleni yapacağım." ifadesini kullandı.

Gece hayatını sevdiğine yönelik yapılan dedikodulara aldırmadığını dile getiren yıldız futbolcu, sahada konuşacağına dikkati çekti: "Dedikodular olur. İnsanlar sizi tanımadıkları zaman dedikodu yapmayı sever. Ben özel hayatımla değil, sahadaki performansımla konuşacağımı düşünüyorum. Ben inançlı bir aileden gelen Müslüman bir çocuğum. Lille'de hiç buna benzer tartışmalar yapılmadı. Lyon'da ise bu dedikodular yapılmaya başladı. Bu dedikoduları ortaya atanın bir menfaati var herhalde, yoksa niye ortaya atsınlar ama ben sahadaki performansımla herkese cevabı vereceğim."

Galatasaray gibi büyük bir kulübe geldiği için çok mutlu olduğuna işaret eden Keita, "Galatasaray, çok büyük bir kulüp, belki Lyon'dan daha büyük bir kulüp. Galatasaray'da oynamak hem benim için hem ülkem için gurur kaynağı. Herhalde Türkiye'de oynayacak ilk Fildişi Sahilli oyuncuyum. Bana gösterilen ilgiyi hak etmek için elimden geleni yapacağım." değerlendirmesinde bulundu.

Teknik Direktör Rijkaard'dan bütün takım arkadaşlarının öğreneceği çok şeyler olduğunun altını çizen Keita, sözlerini şöyle sürdürdü: "Frank Rijkaard, çok büyük bir antrenör, Galatasaray da çok büyük bir kulüp. Galatasaray'da oyuncuların Rijkaard'dan çok şey öğreneceğini düşünüyorum. Günümüzde de oyuncuların isteği bu. Frank Rijkaard'ın bunu sağlayacağından hiç şüphem yok. Hocanın da beni istediği şekilde kullanması ve doğru bir çizgiye oturttuğu zaman çok faydalı olacağımı düşünüyorum. Ben Lyon'da sağ ve sol kanatta oynadım ama hücum oyuncuları oynamadığı zaman forvet mevkiinde de oynayabiliyorum."

2. GetInDatAss

GetInDatAss Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tartışılırmı...Lyon'un lisesi,Eskiye dayanan Osmanlı kökü,Bu kadar ateşli taraftarı varmı ?

3. DeviLeyez

DeviLeyez Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Silkroad Muhendısı
    ben bır galatasaraylı olarak bırsey soylıyecegım Emre belezoğlu galatasaraydayken dunyanın en buyuk takımı galatasaray dıyordu sımdı fenerde turkıyenın en guzel takımı fenerbahcedır lyon bence galatasaraydan daha ıyı bır takım.. :roll:

4. IronyOfFate

IronyOfFate Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Geodesy and Photogrammetry Engineering
    Biraz yeni takım psikolojisi diye söyleyebilirim.Gs iyi takım ama mali olarak Lyon Gs'dan baya bi üstün,taraftar olarak Gs'ın dünyada rakibi yok diyorum :wink1:

5. ZikywaL

ZikywaL Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    ÖğReNcİ
    katılıyorum