Galatasaray'da herkes 2 Mart'ta oynanacak Türkiye Kupası çeyrek final rövanş maçını bekliyor. O karşılaşmadan çıkacak sonuç sarı-kırmızılılar için milat olacak.

Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçiren Galatasaray'da yönetim, teknik heyet ve futbolcular 2 Mart Çarşamba akşamı, Gaziantepspor ile Türk Telekom Arena Stadı'nda oynanacak kupa çeyrek final rövanş maçını dört gözle bekliyor. Bu tarih ve karşılaşmanın bitiş saati 21.45 bir anlamda sarı kırmızılılar için milat olacak.

Galatasaray'da alınacak sonuca göre ya taşlar yerinden oynayacak ve herkesin kaderi şekillenecek ya da elde kalan tek hedef olan kupaya doğru emin adımlarla yol alınacak.

3-2 kaybedilen ilk karşılaşmanın ardından 2 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00'de başlayacak mücadelede, sarı kırmızılılar için büyük önem taşıyor.

Geleceği tur biletine bağlı

Teknik direktör Hagi: Rumen hocanın kaderini bu maç belirleyecek. Ligde Galatasaray'a hüsran yaşatan Hagi'nin, kupaya da havlu atılması halinde sezon sonunu beklemeden Florya'dan ayrılması kesin olarak gündeme gelecek. Devre arasında her istediği oyuncunun transfer edilmesine rağmen Hagi, Gaziantepspor'a karşı bir kez daha boyun eğerse yeni sezonda takımın başında olmayacak.

İpleri çok erken çekilecek

Futbolcular: Yönetim, tüm camia tarafından eleştiri oklarına hedef olmalarına neden olan futbolculara karşı çok öfkeli. Kupa'ya da veda edilmesi halinde Galatasaray için ligin kalan 11 haftası tam bir eziyet olacak. Bunun sonucunda da yönetim, sezon sonundaki operasyon için düğmeye Mayıs ayını beklemeden basacak. Yarı final bileti alınamazsa kadro dışı cezaları yaşanacak.

Yönetim bu kez terleyecek

Yönetim: Galatasaray yıllar sonra Avrupa'da mücadele edemeyecek. Bu da sarı kırmızılı kulübün büyük bir prestij kaybına neden olacak. 27 Mart'taki Mali Kongre öncesi bu tablo yönetimi de zora sokacak. Olağanüstü kongre baskıları devam ederken, Başkan Adnan Polat'ın “Türkiye Kupası” hayali de suya düşerse, kongre bu kez tarihi bir önem kazanacak. Yönetim içi kulislerde de konuşulan “Erken seçim” Mali Kongre öncesi ağırlık kazanacak.

Bosnalı pusuda bekliyor

Mimimovic: 2 Mart tarihini bekleyen bir diğer isim de Misimovic. Bu karşılaşma Bosnalı yıldızın da kaderini tayin edecek ve geleceğine şekil verecek. Yönetimin, “Oynat” baskısı Hagi duvarına çarparken, Rumen hocanın yönetimindeki Galatasaray, kupada kötü sonuç alırsa, Misimovic son 2.5 ayda büyük ihtimalle sarı kırmızılı formayı giyecek. Hagi'nin biletinin kesilmesi halinde Bosnalı oyuncuya yeniden Galatasaray'ın kapıları açılacak.

Polat'a sözleri hatırlatılacak

Muhalefet: Camia da bu maçı dört gözle bekliyor. Başkan Adnan Polat ve yönetimini, sportif başarısızlıklar, isabetsiz transferler ve yönetim içi çatlaklarla eleştiri bombardımanına tutan muhalif kanadın, toplanan imza kampanyası iyice tavan yapacak. Böylece yönetimin işi çok ama çok zorlaşacak. Polat'a, Sportif Direktör Adnan Sezgin'i görevden alması konusunda “Başarısızlıkta Hagi ve Adnan Sezgin'e faturayı keserim” sözü hatırlatılacak.

Kaynak : Galatasaray Gazetesi

Yukarı Alt